Відпочинок Сім'я

Чим можна заразитися під час купання у водоймах

Купання в брудних водоймах дуже небезпечне для життя. У спекотну погоду особливо швидко розмножуються шкідливі для здоров’я мікроби. Профільні експерти розповіли, що під час літнього купання у водоймах можна не тільки отримати задоволення, але і заразитися серйозними хворобами.

Всьому виною мікроорганізми, що мешкають у воді, і можуть викликати різні інфекції. Особливо висока ймовірність зараження в межах міста, у водоймах, де мешкають водоплавні птахи і за умови підвищення температури води вище 20 градусів.

Відпочивальники при таких умовах можуть підхопити церкаріоз, який в народі називають «сверблячкою купальника». Розносять захворювання личинки черв’яків-паразитів, які плавають у воді і розмножуються на плаваючих птахів. Супроводжується недуга сильним свербінням і подразненням шкіри, при цьому температура тіла може підвищуватися до 38 градусів.

Не менш небезпечні кишкові інфекції. Концентрація цих бактерій і вірусів особливо підвищується в умовах жаркої погоди. При цьому збудники зберігають свою життєздатність у воді протягом декількох місяців. Перелік можливих патогенів дуже великий — від хоентеровірусів до холерного вібріона. Такі інфекції починаються гостро. Головні симптоми — біль у животі, блювання, діарея, інтоксикація.

Ще більш небезпечним може бути лептоспіроз. Зараження відбувається миттєво через слизові оболонки і кон’юнктиви очей. Збудник починає рух по лімфатичній системі, вражає центральну нервову систему і внутрішні органи. Інфекція супроводжується пропасницею, сильним головним болем, висипом, кровохарканням, діареєю і кашлем.

Також у воді можна зустріти віруси гепатитів. Подібне відбувається, якщо у водойму попадають калові маси зараженої людини. Інфікування може призвести до хронічних хвороб і навіть смертельного результату.

Експерти рекомендують не купатися у водоймах зі стоячою водою і заболоченими берегами, а також у місцях, де поблизу розташовані звалища. Звертати увагу слід на присутність водоплавних птахів і сліди худоби або інших тварин на березі. У разі прояву яких-небудь симптомів необхідно одразу звернутися до лікаря!

Дата публікації: 10.07.2019 img Поділитися