Здоров'я та краса Сам собі лікар

12 корисних вправ від плоскостопості

Маєте плоскостопість… Тоді обов’язково робіть ці вправи. Ви будете здивовані.

Відомо, що спеціальні лікувальні вправи вважаються оптимальним способом лікування плоскостопості. Щоденні заняття впродовж пів року допоможуть значно зменшити деформацію стопи.

Зверніть увагу, що всі вправи потрібно виконувати босоніж, жодне спеціальне чи спортивне взуття для цього не знадобиться.

Розгортання стоп

Для початку ЇЇ можна виконувати сидячи, але пізніше – стоячи, тримаючись руками за спинку стільця. Отже, ставимо ноги по ширині плечей, а потім розгортаємо стопи так, щоб вони розташувалися вздовж уявної рівної лінії на підлозі. Спочатку робимо “лінію”, з’єднавши п’ятки, а потім – з’єднавши пальці. Кожне таке “розгортання” треба зробити десять разів.

Ставимо стопи “на ребра”.

Спочатку намагайтеся поставити стопи на зовнішню сторону підошви, а потім на внутрішню, також із повтором десять разів. Якщо спочатку не вдаватиметься зробити вправи стоячи, можна починати з положення сидячи на стільці.

Обертання стопами

Щоб виконати цю вправу, доведеться сісти на стілець, п’ятки тримати на підлозі за шириною плечей, обертати стопами в один і в інший бік. Також виконати десять повторів.

Підйом на зовнішнє склепіння стопи

Для виконання цієї вправи сядьте на стілець, ноги поставте на зовнішню сторону стопи. У такому положенні стоп підведіться на ноги. Коли зрозумієте, що впоралися із завданням, спробуйте вставати не зі стільця, а з підлоги, допомагаючи собі руками. Вправу повторити десять разів.

Підйом на п’ятки і пальці

Вихідне положення – ноги за шириною плечей, стопи розташовані паралельно одна одній. По десять разів піднімайтеся на п’ятках і на пальцях. Потім цю ж вправу повторіть десять разів, стоячи на лівій нозі, потім на правій.

Підйом на п’ятки та пальці з однієї лінії

Щоб виконати цю вправу, треба спочатку стати, розташувавши п’ятки в одну лінію, розвівши носки в боки. З такої позиції по десять разів піднімайтеся спочатку на п’ятки, потім на пальці. Далі змініть положення, щоб пальці були разом, а п’ятки були розведені в сторони. Підніміться на п’ятках і на пальцях по десять разів. Виконуючи цю вправу, краще триматися за спинку стільця.

Низькі випади

Для виконання цієї вправи станьте рівно, зробіть випад ногою вперед, потім поміняйте опірну ногу, розвернувшись на 180 градусів. Важливо тримати спину рівно. Вправу також виконують десять разів.

Ходьба на місці

Виконуючи цю вправу, пальці не потрібно відривати від підлоги, ноги слід згинати в колінах, розкачувати стегнами праворуч-ліворуч, тримати рівно спину, плечі мають немов “завмерти”. “Крокувати” потрібно приблизно півхвилини.

Піднімання ніг

Сядьте на стілець, піднімайте по черзі кожну ногу якомога вище, тримайте її прямою, і по черзі виставляйте вперед то п’ятку, то пальці. Виконувати десять разів.

Одночасне піднімання обох ніг

Цю вправу треба виконувати так само, як і попередню, але піднімати обидві ноги одночасно. Також витягувати вперед або п’ятки, або пальці, і теж виконувати вправу десять разів.

Ходьба на п’ятках

Почергова ходьба на п’ятках, пальцях, внутрішній та зовнішній сторонах стопи. У кожному випадку робити від 30-ти до 50-ти кроків.

Гусячий крок

Щоб виконати цю праву, треба напівприсісти, а стопи при пересуванні вперед немов тягнути по підлозі.

Дата публікації: 21.04.2020 img Поділитися