Вивчивши десятки досліджень про вплив молитви на живий організм, дослідник Ларрі Доссі вигадав свою молитву. Він ніколи не молиться за конкретні результати: щоб зникла хвороба, закінчився напад… Дослідник використовує таку фразу: «Нехай буде найкращий результат».
Ларрі Доссі відомий дослідженнями впливу молитви на людину. У своїх виступах він не лише намагається відповісти на запитання, що таке молитва. Він також пояснює, чому в одних випадках молитва дає чудовий результат, а в інших його начебто не видно.
— Я переконаний, що у майбутньому виникне нове уявлення про нашу свідомість. Учені перестануть вважати її побічним продуктом мозку, який приречений на вмирання разом із тілом. А такий спосіб роботи зі свідомістю, як молитва, буде визнаний потенційною силою, яка здатна впливати на організм, — стверджує 83-річний лікар, дослідник Ларрі Доссі.
- Не потрібно довго молитися, щоб Бог вас почув
Важливість молитви для зміцнення здоров’я
Лікар згадує випадок з одним своїм пацієнтом, який помирав від тяжкої хвороби. У цей момент Ларрі Доссі, перебуваючи поруч із хворим, спитав у нього, про що він зараз думає. Пацієнт відповів, що промовляє молитву. Чоловік зізнався, що він почав молитися зовсім недавно, хоча він ніколи не був віруючим. Ларрі Доссі перебував з пацієнтом до останньої хвилини його життя і був здивований тим, що він не відчував страху і ні на що не скаржився. Він відійшов у вічність спокійно та легко.
Ларрі Доссі нерідко чув від своїх пацієнтів, що вони моляться про припинення своїх страждань. Однак лікар не надавав цьому великого значення, доки не натрапив на одне дослідження. Його результати доводили важливість молитви для зміцнення здоров’я. Дослідник почав цілеспрямовано переглядати наукову літературу, щоб знайти ще якісь факти та експериментальні підтвердження ефективності молитви.
Так, Доссі дізнався, що одним із перших, хто досліджував питання, яку користь приносить здоров’ю молитва, був кардіолог Герберт Бенсон. Він проводив свої дослідження разом із фізіологом Робертом Уолласом. Ці дослідники вимірювали фізіологічні показники у здорових людей (різних віросповідань), які читали молитви. В учасників експерименту дослідники зафіксували зниження тиску та уповільнення пульсу.
– Бенсон вважав, що у молитві немає нічого магічного. Щоб розсіяти міф про неї, він заміняв молитву фразами, які діяли на людей заспокійливо. Ці фрази також спрацьовували та стимулювали здорові фізіологічні зміни в тілі. Однак пізніше Бенсон виявив, що одні учасники дослідження, які використовують заспокійливі фрази, незабаром втратили інтерес до цього експерименту, тоді як інші учасники, які використовували молитви, із задоволенням продовжували експеримент, – зазначає Ларрі Доссі.
Крім цього Бенсон виявив зв’язок фізичних вправ та молитви. Спортсмени-бігуни, які брали участь у його експерименті, мали подумки вимовляти молитву під час бігу. Виявилося, що в молитві все їхнє тіло починало працювати більш ефективно.
Причта про дивовижну силу молитви
Не просіть у молитві чогось конкретного
Ларрі Доссі розповідає і про дослідження, результати яких відповідають на питання, про що потрібно просити у своїх молитвах. Наприклад, було проведено лабораторні дослідження з пліснявою на поверхні предметного скла.
Цвіль обробляли спеціальним розчином, який порушував її розвиток, але не знищував зовсім. Потім плісняву розділяли на дві частини – одна з них була контрольною. Коли на зразок вплинули спрямованою молитвою, закладаючи досягнення певної мети, нічого не відбувалося, зростання зупинялося. Коли ж на цвіль впливали ненаправленою молитвою без уявлення результату, цвіль знову почала розвиватися.
– Схожі дослідження провели на різних біологічних видах. Вчені дійшли висновку, що найбільш позитивні зміни в живому організмі викликає ненаправлена молитва, яка звільнена від асоціацій, уявних уявлень та конкретних цілей, – каже Ларрі Доссі.
Щоб відповісти на запитання, чи ненаправлена молитва доходить до мети, був проведений ще один експеримент. Для цього використали насіння різних культур. Насіння ділили на дві групи. Одну групу тримали у воді довше, ніж потрібно для нормального проростання. А другій групі давалася недостатня кількість вологи для проростання. Таким чином, учасники експерименту не могли знати, що краще для тієї чи іншої групи насіння. Проте в результаті ненаправленої молитви насіння приймало ті стани, які для них були найбільш здоровими.