Сім'я Секрет успіху

Як навчитися НЕ КРИЧАТИ. Сім способів контролювати гнів

Іноді складно стримувати емоції? Є кілька дієвих порад, як навчитися у будь-якій ситуації зберігати спокій.

1. Покладіть до кишені “терплячого” камінця. Це може бути великий круглий ґудзик чи перстень. Головне, щоб предмет був гладкий і приємний на дотик. Це – ваш потаємний варіант чоток. Коли відчуєте, що ось-ось вибухнете, сховайте руки до кишень і помацайте камінець.

2. Старе як світ, та все ж: порахуйте до десяти, перш ніж говорити. Не виказуйте в гніві те, за що потім доведеться просити вибачення. Рахуйте дуже повільно і на кожен рахунок робіть глибокий вдих. Якщо ви порахували до десяти, але не заспокоїлися, рахуйте далі.

3. Оцініть ваше роздратування за десятибальною шкалою. Від одного до п’яти – з вами практично все гаразд. Від шести до восьми – ви сердитеся, але в стані себе контролювати. Дев’ять або десять – зараз буде буря. Що далі? А нічого: поки ви роздумували над своїм станом, то напевне трохи заспокоїлися.

4. Уявіть, що це відбувається не з вами, що ви спостерігаєте за ситуацією збоку. Як виглядають учасники суперечки, якщо дивитися на них зі стелі? Зосередьтеся на деталях – найкраще смішних та безглуздих.

5. Дайте відповідь на запитання: ви все іще летите? Американських пілотів вчать ставити собі це запитання в критичній ситуації, щоб упоратися з панікою. Запитайте в себе: чи дійсно ви на межі катастрофи? Щось загрожує вашому життю? Якщо ви іще летите, отже, все не так жахливо, як вам видалося.

6. Спробуйте медитацію для ніг. Коли вам доводиться довго на щось чекати і це вас дратує, встаньте прямо і поставте ноги на ширині плечей. Повільно перенесіть вагу тіла на ліву ногу, не відриваючи ступнів від підлоги. Дорахуйте до п’яти. Перенесіть вагу на праву ногу.

7. Займіться домашніми справами. Прибирайте квартиру, готуйте, мийте посуд, прасуйте. Домашні справи допомагають заспокоїтися, тому що ви одразу ж бачите результат своєї роботи. Це така собі медитація. І ніщо так не поліпшує настрій, як чисті вікна та блискучі дверцята шаф.

Дата публікації: 11.05.2018 img Поділитися