аналіз

Як підготувати дитину до аналізу крові

Здати аналіз крові - це стрес як для дитини, так і для батьків. Аби полегшити цю процедуру, потрібно правильно до неї підготуватися і знати, які показники загального аналізу крові відповідають нормі.

Взяти кров у дитини складніше, ніж у дорослих. На це є об’єктивні причини. Правильна підготовка дитини до взяття крові допоможе полегшити цю процедуру.

У дітей складніше взяти кров на аналіз:

  • кров у дітей має підвищену в’язкість у зв’язку з високим вмістом клітин,
  • капілярна мережа ще погано розвинена, у периферичних судин маленький просвіт.

Як підготувати дитину до аналізу

  1. Їжа та пиття. За 5–10 хвилин до взяття крові дитині дають 10–15 г їжі (булочка або хліб, грудне молоко або молочна суміш), а також 25–60 мл рідини (теплий чай). Зазначена кількість їжі та рідини не має істотного впливу на циркуляцію крові та її хімічний склад, але сприяє отриманню крові в достатньому для досліджень обсязі.
  2. Температура. Дитина повинна перебувати в теплі: відкритим має залишитися тільки місце взяття крові. Перед взяттям крові з пальця можна помити ручки в теплій воді.

Чому дитина кашляє: 20 можливих причин

Венозна чи капілярна кров?

Вибір взяття капілярної або венозної крові залежить від віку, ваги, стану пацієнта, призначених досліджень.

  1. Венозну кров рекомендовано брати для визначення гематологічних, біохімічних, гормональних та імунологічних показників. Для забору використовують закриті вакуумні системи. Це дозволяє уникнути багатьох помилок преаналітичного етапу і виключити необхідність повторного взяття крові.
  2. Капілярну кров відбирають, коли мова йде про невеликий обсяг (для клінічного аналізу крові, визначення глюкози). Кров з капіляра легше отримати, і це важливо для новонароджених діток, пацієнтів з дуже дрібними або важкодоступними венами, при схильності до тромбозів, ожиріння. Але є і недоліки. До них належать висока ймовірність утворення мікрозгустків і наявність міжклітинної рідини, механічне пошкодження клітин крові (гемоліз), маленький термін зберігання зразка. Усі ці чинники сприяють тому, що досить часто доводиться проводити повторний забір крові. А це означає пережити неприємну для дитини і батьків процедуру ще раз.

Що робити, якщо захворіла дитина, а лікаря поряд немає

ТОП-6 показників загального аналізу крові

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook