синдром відкладеного життя

У нас усіх синдром відкладеного життя, або Поспішайте жити

Ми часто сміємося з тих, хто тримає в серванті недоторканий кришталь і сервізи. На потім, на свято, коли буде особлива нагода... А придивіться-но до себе уважніше: ви не такі? Чи нема у вас раптом синдрому відкладеного життя?

Про синдром відкладеного життя, хто його має і як його позбутися, розповідає психолог Ян Водович.

Повчальна історія про нові черевики

“Є така історія, – розповідає психолог. – В одного чоловіка літнього віку порвалися черевики. Він пішов на базар і купив нові, красиві. Коли чоловік повернувся додому, його дружина взяла черевики, дбайливо обгорнула ганчірочкою і поклала на антресоль. Наступного дня чоловік захотів взути свої нові черевики, але дружина сказала: “Ні. Вони ж нові. Взуєш їх, коли буде привід. Через три місяці у сестри іменини. Тоді й узуєш!”

Але чоловік був уже літнім і не дожив буквально двох днів до іменин. Коли його ховали, дружина і тоді не стала взувати його в нові черевики: вони ж зовсім нові, не ношені, навіщо ж добру пропадати? Але після похорону почав до неї у снах приходити чоловік і докоряти за жадібність”.

Що таке синдром відкладеного життя

“Існує такий феномен, як синдром відкладеного життя, – пояснює психолог. – У цьому стані людина сприймає все, що відбувається, як проміжну точку, ніби замальовку свого майбутнього життя. Вона посилено готується жити “потім”, коли відбудеться якась знакова подія (погашення іпотеки, заміжжя, отримання диплома…).

Така людина існує у постійному передчутті або в очікуванні належного часу. Ви, напевно, знаєте ці сервізи у серванті, якими ніколи не користуються, кришталеві келихи, які можна брати тільки на свято, красива постільна білизна, яка роками лежить новою. Так, це знайомо людям, які народилися у радянські часи і все життя чекали світлого майбутнього. А як щодо молоді?

Чоми ми відкладаємо життя на потім

Чому так відбувається? Для цього є низка причин. Можна довго їх шукати і розумітися на глибинних проблемах, відкладаючи своє життя до їх вирішення. А можна почати діяти просто зараз. Насолоджуватися та користуватися тим, що ми маємо. Поїхати, нарешті, покататися на лижах, взути нові кросівки, звільнитися з ненависної роботи, зайнятися тим, про що завжди мріяли.

Але будь-яку дію варто робити свідомо, а не під впливом емоційного імпульсу. Насамперед, слід переконатися у наявності такої можливості, щоб не зробити непоправних помилок, і не взяти в кредит новий BMW X6, про який так давно мріяли, коли у вас попереду ще двадцять років іпотеки.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook