сумна наречена

Наречений напрокат: історія про дуже незвичайне весілля

Мама пила валеріану, а батько курив цигарку за цигаркою... Завтра весілля їхньої єдиної доньки - а наречений зник. Яка ганьба для батьків!...

Білосніжна сукня та бліде обличчя зливалися воєдино в наповненій, здавалося, вселенською скорботою постаті.

Ніжний французький манікюр ламався об телефонні кнопки. А веселому весільному гамові вторував сталевий беземоційний
голос: «Абонент знаходиться поза зоною досяжності…».

Марія та Антон познайомилися на відпочинку в Туреччині. Море, сонце, пляж, кохання – усе, як у дешевих «кишенькових» романах, якими зачитувалася дівчина. Хеппі-енд також передбачався за законом жанру «романтичного життєпису»: біле мереживо, білі троянди, білий лімузин, весільний вальс.

Претендент на руку й серце єдиної доньки відразу ж завоював прихильність її  батьків. Вони обдаровували його милими «дрібничками»: айфон, ноутбук, дорогий годинник, ба навіть авто (негоже майбутньому зятеві мера їздити на старенькій «дев’ятці») та земельна ділянка для «сімейного гніздечка» (добре, що землевпорядник був кумом). Єдине, що насторожувало: хлопець не поспішав знайомити зі своїми рідними. То в них було закордонне відрядження, то вони доглядали свою бабусю, то… Чудернацьких причин знаходилося багато.

Дарма, познайомитися зі сватами можна й на весіллі.

І лише нині батьки усвідомили, що навіть не знають адреси нареченого…

Крах мрій!

Мама пила валеріану, а батько курив цигарку за цигаркою…

Боже, яка ганьба! Завтра, мабуть, усі газети вийдуть із заголовками: «Від доньки мера втік наречений» або «Мер не спромігся купити нареченого для своєї донечки». Купити…

На безлюдному пероні стояли двоє юнаків.

– Хлопці! Справа на мільйон доларів, ну не на мільйон – на тисячу євро, сто процентів,— випалив Микола. І поки ті кліпали очима, швидко затараторив: – Хто з вас не одружений? Мені потрібні наречений та дружба. Звісно, не задарма. Я заплачу погодинно, за цілу добу, як забажаєте…

І заходився скоромовкою переповідати сумну історію.

– Змилуйтеся, врятуйте від ганьби, це ж бо моя єдина кровиночка. Що скажуть люди? – вже не благав, а ридав батько.

– Доведеться допомогти, – нарешті мовив один із юнаків. – Але я не можу грати роль нареченого, я ж одружений. Іване? – запитально глянув на побратима.

– Ні, ні й ще раз ні! Та який із мене актор? Пам’ятаєш, у студентському драмгуртку я дебютував у ролі дуба. І ця роль була
першою та останньою!

– Ну, як знаєш! От чоловіка шкода!!! Уяви, єдина донечка. Та я б за свою Маринку горло перегриз.

Батьківські очі, здавалося, пропікали до самого серця.

– Добре, вмовили! – зітхнув Іван. – Але грошей не візьму. Кажіть, що маю робити?

Усі подальші події промайнули, наче кольорові картинки в дитячому калейдоскопі. Костюм у весільному салоні, зачіска, дорогі обручки, лімузин, напівдитячі сумні очі дівчини у весільній сукні, безкінечний потік гостей, вимушені усмішки, обійми, подарунки, вигуки «Гірко!» та холодні вуста чужої-своєї «нареченої».

– Казали, начебто нареченого звуть Антон, а тут – Іван. І шлюб вони не брали. Ох, ця теперішня молодь! – почали перешіптуватися на весіллі «кумоньки». Але розкішне частування та веселі музики відразу змінили русло думок весільних гостей.

Почалося все із брехні, а закінчилося крадіжкою

…Хоч як намагався потяг заколисати парубка, події минулої ночі ніяк не хотіли тікати з-під повік. Ніжна рука з обручкою,
легеньке марево фати, росинка-сльоза на віях.

– Ти ба! – глянув Іван випадково на свою праву руку й сам до себе посміхнувся. – Почалося все із брехні, а закінчилося крадіжкою. Я ж забув повернути золоту обручку після весілля. Доведеться пересилати. Адреси, на жаль, не знаю.

Проте в мобільнику залишився телефон Марії.

– Алло, – прозвучало надривно-тужливе у слухавці.

– Ще раз привіт! Це твій учорашній наречений, – хотів пожартувати, але натомість вирвалося: – Марічко, як ти? Сонечко зійшло, отже, все прекрасно, – процитував дівчині свою улюблену приказку.

– Для мене воно вчора згасло назавжди, – почув у відповідь.

За півгодини розмови Іван все-таки згадав про злощасні п’ять грамів золота у себе на пальці, але не наважився «цією дурницею» переривати бесіду з дівчиною, для якої цінніші за всі скарби світу в ту хвилину були його вухо та співчутлива душа.

Через півроку Іван сам привіз Марічці обручку. А разом із нею – невеличку білу коробочку, у якій виблискував перстеник.

– Марічко, стань моєю дружиною! Цього разу – справжньою!

А у відповідь побачив сонце, яке знову сходило в очах коханої.

Галина ЯЦЕНКО, уривок із книжки «Теплі історії. Він і вона»

 З архіву газети “Сім’я і дім” 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook