Тканини для дитячого одягу: які вибрати, а від яких відмовитися?

Дитячий одяг має відповідати певним вимогам, щоб не провокувати появу алергії та інших проблем зі здоров'ям. Крім привабливого вигляду, тканина повинна бути якісною, зносостійкою, м'якою і приємною на дотик. Але це далеко не всі вимоги до матеріалу.

Що використовують популярні бренди при пошитті одягу? Чи потрібно вибирати тільки натуральні полотна або можна купувати тканину з синтетикою в складі? Знаючи відповіді на ці питання, можна зробити остаточний вибір. А замовити якісний одяг для малюків можна, перейшовши за посиланням https://smil.ua/catalog/baby.

Якою має бути тканина для дитячого одягу?

Щоб правильно підібрати матеріал для пошиття дитячого одягу, потрібно запам’ятати кілька важливих нюансів:

  • Властивості. Краще вибирати натуральне полотно, наприклад, бавовну або ситець, щоб шкіра дитини дихала, а волога швидко вбиралася. Повністю синтетичні полотна такими якостями не володіють.
  • Густина. Чим щільніший матеріал, тим він якісніший, а значить, більш зносостійкий, краще зберігає тепло.
  • Стійкість кольору. Краще купувати вироби, у яких колір основи й колір фарбування максимально схожі. Від дуже яскравих відтінків варто відмовитися, тому що вони швидко вигорають й втрачають вигляд. Хоча багато що залежить від дотримання правил догляду, зазначених на етикетці.
  • Комфорт. Тканина повинна бути приємною на дотик, м’якою, інакше дитина буде відчувати дискомфорт.
  • Строк служби. Через те, що діти носять одяг кожен день на прогулянки, в дитячий садок або школу, він повинен бути досить зносостійким. І для цього краще вибирати вбрання з еластичних тканин, наприклад, стрейч-кулір або стрейч-котону.
  • Для холодного періоду варто замовити одяг, зшитий з полотна, здатного добре утримувати тепло, наприклад, вовни. А для літа більше підійдуть дихаючі матеріали – бамбукове волокно, бавовна, льон.

Які тканини вважаються кращими для дитячого одягу?

Бавовняна тканина – основний тип матеріалу, який використовується при пошитті дитячого одягу. У нього тільки один недолік – складний догляд. А до найпопулярніших видів полотен належать:

  • Сатин. Практичний варіант, який майже не зберігає тепло, але не перешкоджає повітрообміну.
  • Льон. Полотно дихає, швидко вбирає вологу, тому найбільш підходить для теплого сезону.
  • Інтерлок. Щільний і дихаючий матеріал, який не мнеться, гіпоалергенний.
  • Фліс. Цю тканину легко прати, швидко сохне, майже не деформується, приємна на дотик, гіпоалергенна, добре утримує тепло.
  • Вовна. Вона майже не втрачає форму, стійка до забруднень, чудово утримує тепло, не викликає алергію.
  • Віскоза – ще один популярний матеріал, але його краще не використовувати для пошиття літніх футболок і суконь, тому що він погано пропускає повітря. Крім того, його обробляють хімічними сумішами для отримання певного кольору, тому повністю натуральною її назвати не можна. Зазвичай її використовують в якості підкладки для вовняних виробів, курток.

Від яких тканин варто відмовитися?

Поліестер вважається одним з найпоширеніших видів синтетичних матеріалів. Він не мнеться, не деформується, непогано зберігає тепло. Але одночасно з цим швидко розтягується, рветься і майже не пропускає повітря. Тому шкіра дитини не буде дихати, що може провокувати появу алергії, подразнення. Не варто вибирати одяг, який на 100% складається з поліестеру.

Синтепон зазвичай використовується для пошиття теплого одягу, наприклад, комбінезонів або курток. Але він швидко збивається, важкий і погано утримує тепло. Сучасною альтернативою є холлофайбер, ізософт.

Як визначити якість одягу до покупки?

Перед покупкою потрібно перевірити кілька нюансів:</p>

  1. Запах. Якщо відразу він різкий, хімічний, то від такого одягу краще відмовитися.
  2. Зовнішній вигляд. Фурнітура, ґудзики, елементи декору повинні бути добре закріплені. Краще, щоб великі аплікації й нашивки не контактували зі шкірою дитини.
  3. Етикетка. Виробники рідко пишуть, що матеріал був оброблений хімікатами, але написи на кшталт “для тимчасового носіння”, “для періодичного використання” говорять про те, що полотно може бути небезпечним для здоров’я.
  4. Оригінальність. Якщо оригінальна назва бренду не відповідає етикетці, то мова може йти про підробку, а значить, і низьку якість.

При виборі потрібно враховувати, що одяг, який буде контактувати зі шкірою повинен бути максимально натуральним і дихаючим. В інших випадках допускається невелика кількість синтетичних ниток в складі.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook