Як купувати все, що хочеш, і при цьому заощаджувати гроші

Навіть найбагатші люди економлять. Заощадив - вважай, заробив! При цьому зовсім не обов'язково обмежувати себе у покупках. Хочете купувати якісні продукти і гарний одяг, і щоб ще гроші залишалися? Тоді дізнайтеся деякі хитрощі економії.

Як економити на продуктах

Правило №1: у магазин треба йти ситим. Інакше буде велика спокуса накупити набагато більше продуктів, ніж вам насправді потрібно.

Правило №2: здоровий спосіб життя – це не тільки модно, а й дешево і сердито. Звичайно, корисні екологічні продукти коштують дорожче фастфуду. Однак якщо порахувати, скільки грошей витрачається на сигарети, алкоголь, шоколадки, булочки і, тим більше, на походи по барах – ціна правильного харчування цілком окупається. А вже якщо додати до цього майбутню економію на медичні послуги, то стає ясно, що здоровий спосіб життя – це дуже вигідно.

Правило №3: купуйте продукти за списком. Пам’ятаєте, як це було в дитинстві: дитину послали по хліб, а вона купила морозиво? З дорослими це теж трапляється, тільки в набагато більших масштабах. Щоб уникнути цього, заздалегідь плануйте меню на тиждень, за ним складайте список продуктів – і строго дотримуйтеся його при поході в магазин.

Правило №4: купуйте продукти в одних і тих самих магазинах. Звичайно, в будь-якому магазині періодично міняють місцями різні товари, але все ж в знайомому супермаркеті ви набагато менше ризикуєте випадково натрапити на непотрібні товари і накупити незапланованих, але таких спокусливих ласощів.

Правило №5: заведіть картки знижок всіх продуктових мереж, і відстежуйте на їхніх сайтах знижки та акції. Враховуйте їх при плануванні меню на тиждень. Також моніторити акції в продуктових магазинах можна за допомогою популярних мобільних додатків.

Правило №6: товари, які не псуються (цукор, крупи, сіль, макарони, консерви) і побутову хімію закуповуйте великими партіями в оптових магазинах. А ось овочі, фрукти краще купувати на ринках – там вони свіжі, дешеві і кращі за якістю.

Правило №7: звертайте увагу на власні торгові марки, які продаються у великих торгових мережах. Ці продукти коштують дешевше, ніж брендові продукти аналогічної якості.

Правило №8: якщо не впевнені у своїй силі волі, і сумніваєтеся, що зможете спокійно пройти повз ароматну випічку або ковбаски, замовляйте продукти через інтернет. Це зручно, вигідно, найголовніше – набагато менше спокус купити щось непотрібне.

Економний гардероб

Тут теж є кілька хитрощів. Частково вони перегукуються з правилами економії на продуктах.

  • Запасіться дисконтними картами. Оформляйте їх у всіх магазинах, де це можливо. А наступного разу, коли ви прийдете в той же магазин, картка може заощадити вам трохи грошей.
  • Бренди та інтернет-магазини часто дарують промокоди і знижки на першу покупку. Це дозволить заощадити від 5 до 15%, що особливо приємно, коли купуєте дорогу річ: зимовий одяг, взуття, діловий костюм.
  • Робіть покупки перед святами. Наприклад, перед Днем вишиванки багато виробників вишиваного одягу роблять знижки аж до 35%.
  • Гардероб потрібно планувати так само, як і меню. Цей необхідно для того, щоб всі речі поєднувалися між собою. Бажання купити «ось ті симпатичні туфельки» може обернутися тим, що до туфельок доведеться купувати ще сумочку і сукню.
  • Перед походом по магазинах теж пишіть список. Він дозволить не відволікатися на непотрібні речі, через що не вистачить грошей на реально потрібний одяг.
  • Регулярно робіть ревізію у гардеробі. Там 100% є гарні речі, про які ви просто забули!
  • Уникайте неякісних речей, навіть якщо вони коштують копійки. Японці кажуть: «Ми не такі багаті, щоб купувати дешеві речі». І це правда. Добротний, з хорошої тканини одяг прослужить довго, а дешевий з аліекспресу може не пережити першого прання. Тому відмовтеся від дешевих речей на користь якісних. Однак і за бренд переплачувати не варто – вибирайте речі не розкручених «чесних» марок середнього цінового сегмента.
  • Уникайте спокуси розпродажів. У нас «чорні п’ятниці» – це найчастіше маркетингові виверти, для яких ціну спочатку задирають, а потім опускають до колишнього рівня. Ну а пропозиції з серії «2 + 1» взагалі змушують нас купувати масу непотрібних речей.
  • Не нехтуйте секонд-хендами, стоками і дрес-кросингом, де можна одягатися майже задурно. Іноді там можна «виловити» дуже цікаві речі, в тому числі – і зовсім нові.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook