цитати Голди Меїр Сім'я Секрет успіху

“Якщо ви хочете побудувати країну, куди будуть повертатися її сини й дочки…”

“Зробіть найбільш оплачуваними три професії…” – п’ята прем’єр-міністерка Ізраїлю Голда Меїр дуже коротко і ємко пояснила, як побудувати країну мрії, країну, в якій захочеться жити нам і нашим дітям. Для цього треба зробити лише два кроки…

Голда Меїр – одна з найвизначніших жінок світу, ізраїльська державна діячка, одна із засновниць держави Ізраїль, п’ята прем’єр-міністерка Ізраїлю. Її справжнє прізвище Меєрсон, і вона народилася 21 квітня 1898 року у Києві. Усе своє життя вона присвятила боротьбі за права єврейського народу.

Будучи свідком єврейських погромів на початку XX століття, вона разом з батьками змушена була емігрувати спочатку до США (1906), а потім з молодим чоловіком – до Палестини (1921). У 1948 році Меїр стала однією з двох жінок, які підписали Декларацію незалежності Ізраїлю, і була призначена послом Ізраїлю у СРСР, де пропрацювала рік. Наступні 17 років Голда Меїр займала пости міністра праці та міністра закордонних справ Ізраїлю, а в 1969-1974 роках очолила уряд країни.

У неї була мрія. Вона ніколи не дозволяла особистим бажанням і потребам збити її зі шляху до втілення цієї мрії. У своїх діях Голда Меїр завжди керувалася девізом: “Якщо ти хочеш цього, то це вже не мрія”. І чітко знала, як побудувати країну мрії, країну, в якій захочеться жити вам і вашим дітям.

«Якщо ви хочете побудувати ту країну, куди повертатимуться її сини та дочки, якщо ви хочете побудувати країну, звідки виїжджатимуть лише в сезон відпусток, якщо ви хочете побудувати країну, яка не матиме почуття страху за майбутнє, то зробіть лише два кроки:

  1. Прирівняйте корупцію до зради Батьківщини, а корупціонерів — до зрадників, аж до сьомого коліна.
  2. Зробіть три професії найоплачуванішими і найшанованішими. Це — військові, вчителі та лікарі…

…І найголовніше – працюйте, працюйте і працюйте, бо ніхто, крім вас, не захистить вас, ніхто не нагодує вас, крім вас самих, і ваша країна потрібна тільки вам і більше нікому.

Коли це стане не просто словами і простим гаслом, а стане способом вашого життя, значить, ви досягли свого…»

Читайте також:

Дата публікації: 27.06.2022 img Поділитися