дощ

Перезавантажити мозок допоможе психологічна вправа “Тропічний дощ”

Від надмірно стресу на мозок може зависнути, наче комп'ютер. У такому разі йому потрібне перезавантаження. Для цього психолог радить викона вправу "Тропічний дощ".

У нашому житті стрес – це неминучість, але наскільки ми готові його витримати, залежить від наших зовнішніх та внутрішніх ресурсів. Є така штука, як “вікно толерантності” у психології. Це наша здатність впоратися з тим, що відбувається навколо. Коли наше “вікно” вузьке, стрес дуже докучає. Коли воно широко відчинене – ми справляємося набагато краще.

Психологиня Катерина Тімакіна каже: якщо ми втомились, мало спали, а ще й весь час читаємо новини, наше “вікно” звужується. Це як працювати на комп’ютері, який одночасно завантажує фільм, монтує відео і грає в гру – він може “зависнути”. Так і ми можемо відчути перевантаження.

Вправа “Тропічний дощ”

Є способи “розширити” вікно толерантності, наприклад, за допомогою вправи “Тропічний дощ”. Це можна робити разом з колегами або в сім’ї.

  • Уявіть, що ви гуляєте парком і раптом починається вітер (потрібно потерти долоні, імітуючи вітер).
  • За ним йдуть перші краплини дощу (постукайте пальцями, ніби краплі падають).
  • Дощ стає сильнішим (по черзі поплескайте себе по плечах, збільшуючи інтенсивність).
  • Потім настає злива (поплескайте себе по ногах, стегнах, тулубу).
  • І раптом починається град (стукайте ногами по підлозі).
  • А потім дощ стихає, і ви повторюєте вправи у зворотному порядку.

Якщо не можете виконати вправу повністю, спробуйте “Обійми метелика”. Просто поплескайте себе по плечах, перехрестивши руки на грудях. Це допоможе перезавантажити мозок і зробить вас більш стійкими до стресу.

Як допомогти собі під час стресу: антистрес-вправи, які працюють

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook