Чужі черевики – чужі хвороби, або Як вибрати взуття для дитини

Фахівці одностайні: однією з головних причин появи плоскостопості є неякісне чи неправильно підібране дитяче взуття. Як не помилитися у виборі черевиків та зберегти ніжки вашої малечі здоровими?

Перші черевички слід купувати дитині, коли вона почне надійно триматися на ногах і вчитиметься ходити. Тобто взувати малюка слід не раніше як з 9–12 місяців. Купуйте взуття, виготовлене з натуральної сировини: шкіри, замші, нубуку та текстилю. Це дозволить ніжці дихати. Вага дитячого взуття повинна бути якнайменшою, тому що ваше чадо робить за день від 18 до 20 тисяч кроків.

Слід обирати взуття на шнурівках, ремінцях або застібках-липучках, які дозволяють регулювати щільність прилягання. У тому місці, де згинається нога при ходьбі, взуття не має бути тісним чи надто вільним. Інакше дитина втомиться швидше.

Фахівці одностайні: будь-яке дитяче взуття потребує маленького каблучка. Він бере участь у формуванні осанки, тренує м‘язи ніг та спини. На взутті для малюків висота каблука не повинна перевищувати 5 мм, для учнів молодших класів – 2 см.

Подбайте, щоб на кожен сезон у вашої дитини було по дві пари взуття. Для дощової погоди потрібні будуть шкіряні чобітки з високою підошвою. Та якщо хочете, щоб взуття прослужило довше, для прогулянок по калюжах придбайте гумові чобітки.

Зауважте, взуття неодмінно має відповідати сезону. Інакше ніжка перегріватиметься, м‘язи розслабляться – і ступня може деформуватися. З цієї ж причини рекомендовано брати до школи змінне взуття. Тоді дитина не прітиме у теплому приміщенні в чоботах, які розраховані на мінусову температуру.

Добре, якщо ви назавжди відмовитесь доношувати чиєсь взуття. Адже разом з чужими черевиками ви наражаєтесь отримати й чужі хвороби, зокрема плоскостопість. Адже взуття, яке передається у спадок, має форму стопи попереднього власника і може бути некомфортним для вашої дитини. Коли ж інших варіантів немає, нехай «братикові» черевики стануть для вашої дитини запасними, змінним взуттям.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook