Відпочинок Сім'я

Неймовірна Україна: унікальний острів Інь-Янь

Річка Дністер славиться не тільки однойменним каньйоном. Однак про більшість туристичних родзинок знають лише бувалі мандрівники. Саме до таких місць можна віднести унікальний острів Інь-Янь.

Вподобаний любителями сплавів острівець з’явився відносно недавно. Як стверджують місцеві жителі, два клаптики землі утворилися на межі Івано-Франківської та Тернопільської областей у 1969 році після сильної повені. Попри погодні негаразди та численні паводки острів, на щастя, не зник.

Дивну назву отримав завдяки незвичній формі, схожій із китайським символом «інь-янь». Переклад останнього означає «спокій, благодать, умиротворення». Хто саме назвав так острів, невідомо.

Острів знаходиться на території Національного природного парку «Дністровський каньйон». Працівники установи не лише досліджують унікальну місцину, але й захищають її від не зовсім шанобливих туристів. Однак це не забороняє любителям прекрасного добиратися вплав до клаптика землі. Єдине – жителі навколишніх сіл та експерти радять використовували для цього відповідні засоби – човни, катамарани, плоти – адже течія з обох сторін швидка.

Посеред Дністра є унікальний острів Інь-Янь

Побачити острів можна навіть без квадрокоптера. Достатньо лише піднятися на гору зі сторони села Литячі. Інь-Янь разом із Дністровським лиманом постане як на долоні. Головне – не втрапити у часи, коли каньйон огортає туман.

До речі, саме на цьому березі розкинулася печера Відлюдника – ще одне туристичне диво України.

Посеред Дністра є унікальний острів Інь-Янь

Територіально Інь-Янь не належить ні Тернопільській ні Івано-Франківській областям. Острів розташований посередині річки Дністер, яка і є розмежуванням двох адміністративних одиниць на згаданій ділянці. Фактично це – нічия земля. Однак юридично Інь-Янь таки Франківщина, хоч і зустрічаються твердження про «окрасу Тернопільського краю».

Добратися до острова з Івано-Франківська напряму можна лише власним транспортом. Автобусом спочатку з обласного центру слід доїхати до Городенка, а звідти маршруткою до села Литячі Тернопільської області. Це – найближчий до озера населений пункт. Поїздка триватиме не менше двох годин.

Дата публікації: 13.07.2020 img Поділитися