Правда і міфи про поганий зір у дітей, моркву і фітнес для очей

Якщо у дитини поганий зір, треба їсти більше моркви, чорниці і робити гімнастику для очей. Ви теж про це чули? Але чи допомага це насправді? Пояснює офтальмолог.

На запитання відповідає офтальмолог Тетяна МЕЛЬНИК

Чорниця і морква для зору

“У мого сина-першокласника погіршився зір, і лікар порадив їсти більше моркви, – розповідає Оксана. – Скажіть, наскільки ефективна чорнично-морквяна дієта?”

– Розповім із цього приводу анекдот, – відповідає лікар. – Прийшов пацієнт на прийом до лікаря і запитує: «Це правда, що коли їсти дуже багато моркви, зір буде чудовим?». А лікар у відповідь: «Не заперечуватиму. Ви хоч одного зайця в окулярах бачили?» З огляду на результати наукових досліджень, компоненти, які містяться у моркві, чорниці, шпинаті, салаті та інших продуктах, безумовно, позитивно впливають на зір. Однак ступінь цієї ефективності визначити годі.

Тому вживання таких овочів не може бути основною терапією, тільки допоміжною. Інколи батьки нарікають на те, що дітей посилено годували чорницями та морквою, а зір все одно не покращився. Однак якби вони цього не робили, ймовірно, ситуація була б набагато гіршою.

Найголовніше у лікуванні – відрегульований зоровий режим. Дуже важливо для покращання зору щонайбільше часу проводити на свіжому повітрі. По-перше, дитина відпочиває від комп’ютера і телевізора. А по-друге, покращується загальний стан організму, адже малюк активно рухається, усувається проблема кисневого голодування та надмірної втоми. Звісно, не можна нехтувати й генетичним фактором. Коли вся родина носить окуляри, треба бути готовим до того, що нащадки також матимуть проблеми із зором.

Фітнес для очей

“Окуліст порекомендував моїй дитині робити зарядку для очей, – розповідає мама Світлана. – Скажіть, наскільки ефективна така гімнастика?”

– Гадаю, що ефективна. Адже, приміром, при короткозорості спеціальна гімнастика допомагає зняти напругу з ока, подекуди може замінити медикаментозну терапію, принцип дії якої також розвантаження. З цією метою навіть розроблено комп’ютерні програми, які допомагають розслабити ті м’язи ока, які посилено працюють на близькій відстані.

Зауважу, що будь-яку лікувальну гімнастику потрібно робити тільки за призначенням лікаря. А тим паче, коли є проблема косоокості. Річ у тім, що є різні види косоокості і різна гострота зору, тому самотужки підібрана гімнастика може не тільки не допомогти, а навіть нашкодити.

Приміром, при збіжній косині книгу під час читання потрібно встановлювати на підтримувачі, а при розбіжній бажано, щоб вона лежала на столі. Так само і вправи потрібно виконувати принципово різні. Гімнастика для очей може бути навіть протипоказана, залежно від наявності суміжних патологій.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook