Робите уроки? Зробіть перерву на фітнес для очей

Люмінесцентні лампи стомлюють око, тому до дванадцяти років рекомендується використовувати звичайні лампові світильники.

Консультує Інна МАХ, офтальмолог:

«Щоб зберегти добрий зір дитини, батьки повинні організувати правильний режим дня, забезпечити повноцінне харчування, а також подбати про заняття фізкультурою. Корисні для очей продукти: морквяний сік, оливкова олія, всі чорні ягоди, риб’ячий жир, печінка. Вони містять багато вітаміну А, який сприяє зняттю втоми з очей і покращенню зору.

Під час виконання домашніх завдань кожні 20 хв слід робити короткі перерви з гімнастикою для очей. Це може бути проста вправа на перенесення фокусу: стоячи біля вікна, пильно подивитися на намальовану на склі точку 10 с, а потім перевести погляд на віддалений об’єкт на вулиці і дивитися на нього стільки ж часу.

Слідкуйте за дотриманням коректної відстані між очима й робочою поверхнею, оптимально – 30–35 см. Якість освітлення теж важлива. Крім основного освітлення, поставте додатковий світильник на робочий стіл школяра, зліва від нього. І пам’ятайте, що люмінесцентні лампи стомлюють око, тому до 12 років рекомендується використовувати звичайні лампові світильники.

Також зверніть увагу, щоб була перерва між підготовкою домашнього завдання і комп’ютерними іграми, бо постійна напруга очей прискорює розвиток їхніх хвороб.

Не забудьте попередити вчителів, якщо у вашої дитини слабкий зір, щоб її пересадили на одну з передніх парт. При хворобах зору також обмежується перегляд телевізора і сидіння перед монітором.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook