ватні палички

Лікарі закликають не використовувати ватні палички для вух

Чому ватними паличками не можна чистити вуха? Яким має бути колір вушної сірки? Як часто треба мити вуха, як і чим це робити?

Лікарі Американської академії оториноларингології застерігають громадян від використання ватних паличок для чищення вух. Виявляється, якщо у вусі випадково залишити шматочок вати, це може спровокувати найнебезпечніше запалення.

“Вушні” палички – не для вух

Лікарі вкотре закликають відмовитися від використання ватних паличок для чищення вух. За словами медиків, такі палички були створені зовсім не для вух. До речі, на пакуванні таких паличок часто є напис, що їх не можна використовувати для чищення внутрішніх частинах вуха, носа та очей. Звичка сучасних людей чистити вуха ватяними паличками, кажуть фахівці, – це серйозна проблема.

Представники Американської академії оториноларингології нагадали, що сірка, від якої зазвичай так старанно намагаються позбутися за допомогою паличок, необхідна організму як захисний бар’єр від забруднень і бактерій. Безжально вичищаючи сірку з вух, люди надають збудникам хвороб відкривають ворота у свій організм, який нічим не захищений.

Крім того, сірка виконує інші функції:

  • перешкоджає попаданню пилу, сторонніх частинок і води у зовнішній слуховий прохід;
  • зволожує епідерміс зовнішнього слухового проходу;
  • підтримує функціонування системи звукопроведення (підсилює звукову хвилю, що проходить через слуховий прохід).

У нормі вушна сірка має в’язку консистенцію. Якщо сірка рідка, потрібно звернутися до лікаря, адже це може бути ознакою хронічного дерматиту і підвищеного холестерину в крові.

Колір сірки у вухах може бути різним: від світло-жовтого до темно-коричневого. Поява чорної сірки у вусі може означати як потрапляння у вуха пилу або бруду, так і розвиток грибкової інфекції. Сліди крові у вушній сірці можуть свідчити про пошкодження барабанної перетинки.

Якщо користуватися навушниками – ось що може трапитися з вухами. Консультує сурдолог

Вата може бути небезпечна для життя

Особливо небезпечно при використанні паличок випадково залишити шматочок вати у вусі, зауважили експерти.

«Ватні кульки, розташовані на кінці палички, можуть залишитися в слуховому проході. Один з розглянутих нами випадків призвів до фатального отогенного менінгіту і абсцесу мозку, що що розвинувся через залишену у слуховому проході вату», – йдеться у доповіді академії.

Фахівці застерігають: у людей, які часто чистять свої вуха ватними паличками, майже завжди утворюються вушні корки. Крім того, при використанні ватних паличок підвищується ризик пошкодити барабанну перетинку і спровокувати запалення вуха, що може може мати небезпечні наслідки.

Як правильно чистити вуха?

Чистити вуха дорослим, а також проводити чистку дитячих вух рекомендується раз на сім-десять днів. Частіше мити вуха не має сенсу, оскільки вуха здатні до самоочищення від вушної сірки. Природний процес видалення сірки, що накопичилася у вусі, відбувається завдяки будові скронево-нижньощелепного суглоба під час здійснення будь-яких рухів щелепою (пережовування їжі, розмови, сміху, кашлю).

Самостійно почистити вуха в домашніх умовах можна милом.

  1. Потрібно ретельно з милом вимити руки.
  2. Намилити руки і ввести мізинець у зовнішній слуховий прохід на глибину кінчика пальця, але не глибше!
  3. Нанести мило на вушну раковину, рівномірно розподілити, зробити пальцем кілька обертальних рухів.
  4. Ретельно промити вухо чистою водою.
  5. Якщо вода потрапила глибоко у вухо, нахилити голову убік, щоб дати їй витекти. Промокнути вухо сухим рушником або чистою серветкою.

Чищення вух хлоргексидином, очищення вух перекисом водню та застосування будь-якого іншого засобу для чищення вух можливе лише за рекомендацією лікаря.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook