Здоров'я та краса Консультація лікаря

Недостатнє харчування і втома можуть стати причиною обмороження

Ніколи не куріть на морозі – ризикуєте отримати обмороження! Прочитайте це, щоб вберегти себе!

Зима – час свят та прогулянок на морозі. Однак, крім приємних емоцій, вони можуть принести і проблеми. Тривале перебування на холоді може стати причиною обмороження.

Поверхневе

Відбувається спазм кровоносних судин, через що уражена ділянка шкіри стає блідою або, навпаки, червоніє. Це може супроводжуватися легким відчуттям оніміння, болю, поколювання або пощипування ураженої ділянки. Структура шкіри при цьому не змінюється, зберігається чутливість. Якщо відігріти уражену шкіру, то усі перераховані вище симптоми зникнуть. У дітей поверхневе обмороження настає швидше, ніж у дорослих. Найчастіше уражаються відкриті частини тіла: вуха, ніс, щоки, пальці рук та ніг.

Легке

Відчуття при легкому ураженні шкіри неприємні, однак лякатися не варто. Це легко піддається лікуванню. Шкіра втрачає чутливість, стає білою або сіро-жовтою, покривається червоними плямами, твердне, набрякає, болить та пульсує. Протягом доби можуть утворюватися пухирі, наповнені прозорою рідиною, але тканими при цьому не відмирають.

Важке

Нескладно здогадатися, що це найбільш небезпечний ступінь обмороження. Шкіра блідне, твердне і навіть починає чимось нагадувати віск. Людина може відчувати втрату чутливості або оніміння ураженої ділянки. Іноді при важкому ступені обмороження на шкірі утворюються пухирі, наповнені кров’яною рідиною, або ж на шкірі з’являються змертвілі ділянки сіро-чорного кольору. При найважчому обмороженні уражаються м’язи та кістки, шкіра та тканини відмирають.

Лікування

Ніколи не розтирайте обморожені ділянки

Якщо помітили обмороження, відразу ж зайдіть у тепле приміщення та постарайтеся зігріти уражені ділянки тіла: сховайте обморожені руки в області пахв або одягніть сухі рукавички. У жодному разі не допускайте повторного ураження та не розтирайте шкіру.

Прийміть знеболювальне

Якщо у вас важке обмороження, то процес відігрівання ураженої ділянки може викликати больові відчуття. Аби зменшити біль, прийміть знеболювальне. Фахівці не рекомендують приймати аспірин, він може перешкоджати відновленню уражених тканин.

Відігрійте обморожені ділянки у теплій воді

Оптимальна температура води має бути не вищою, ніж 40-42 ° С. Вода має бути теплою, але негарячою, це допоможе уникнути опіків. По можливості додайте у воду антибактеріальне мило, аби уникнути небезпечних інфекцій. Опустіть уражену ділянку тіла у воду на 15-30 хвилин (при важкому обмороженні – на годину). Не грійтеся біля вогнища або за допомогою спеціальних приладів, адже тоді не можна контролювати процес зігрівання уражених ділянок.

Не вживайте алкоголь

Спиртні напої значно знижують відчуття холоду і не дозволять вчасно відчути, наскільки ви змерзли. До того ж це може перешкодити контроль над процесом загоєння: у міру зігрівання має з’явитися відчуття поколювання і печіння.

Зверніться до лікаря

Якщо уражені ділянки тіла не приходять в норму протягом доби, терміново зверніться за кваліфікованою медичною допомогою.

Аби уникнути обмороження: одягайте багатошаровий одяг, або виготовлений з водонепроникних і теплоізоляційних матеріалів, подвійні рукавиці, кілька светрів та шкарпеток. Не забувайте про шапку та шалик. Перед виходом на вулицю добре поїжте.

Недостатнє харчування і втома можуть стати причиною обмороження та послабити захисні функції організму.

Не куріть на морозі

При курінні кровоносні судини звужуються, кров погано надходить до кінцівок. Тому саме курці ризикують обморозити шкіру.

Не використовуйте креми

Як відомо, мороз сушить шкіру. Однак перед виходом на вулицю не можна користуватися зволожуючим кремом. Краще замінити його на живильний. Його слід нанести не пізніше, ніж за годину до прогулянки.

Дата публікації: 05.12.2019 img Поділитися