Холод і мороз: як доглядати за шкірою обличчя взимку

Навіть якщо досі проблем не було, взимку може з'явитися відчуття сухості, стягнення шкіри, обличчя може вкриватися плямами і навіть лущиться. Й одного засобу - чарівного крему, який позбавить усіх неприємних явищ - буде мало. Потрібно правильно доглядати за шкірою у цей час.

Мінусові температури нещадні до нашої шкіри, адже сильно її висушують. Зараз удома сухе і тепле повітря, а виходиш на вулицю – там мороз і вітер. Від сукупності цих факторів шкіра пересихає, втрачає вологу.

Тому взимку варто змінювати звичні засоби доглядової косметики на такі, що призначені для більш сухої шкіри. Якщо у вас жирна шкіра, то варто перейти на засоби для комбінованої шкіри. Комбінованій підійдуть засоби для нормальної шкіри, а нормальній — для сухої. Для сухої і чутливої однаково підійдуть засоби для чутливої шкіри.

Якими засобами слід користуватися взимку

  1. Догляд за шкірою взимку повинен включати очищення, зволоження, живлення і захист. Краще, якщо тоніки, маски, креми, гелі будуть однієї лінії.
  2. У холодну пору року зранку слід наносити живильний крем, а ввечері легкий зволожувальний (у теплу пору року – навпаки).
  3. Якщо перебуваєте у приміщенні, час від часу зволожуйте обличчя за допомогою зволожувального спрею або термальної води. Регулярно робіть зволожувальні маски.
  4. Якщо ви користуєтеся гелем для вмивання, то його час замінити на пінку або мус. Адже він для зимового догляду не підходять, тому що підсушує шкіру. Для очищення сухої і чутливої шкіри взимку підійде молочко.
  5. «Зимовий» тонік у жодному разі не повинен містити спирт або агресивні кислоти!
  6. Не користуйтеся пілінгами та іншими засобами, які відшаровують і травмують шкіру, якщо у вас суха шкіра. Якщо ж така необхідність є, робіть процедуру не частіше, ніж один раз на два-три тижні.
  7. Не забувайте приділяти увагу своїм рукам. Навіть якщо ви одягаєте рукавички, ще не захистить шкіру рук від пересихання. Для того, щоб уникнути  неприємних наслідків дії низьких температур, регулярно використовуйте креми. Чудовий спосіб: ввечері нанести товстий шар жирного крему на руки, одягнути одноразові рукавички, залишити на 5 хв і потім витерти залишки крему серветкою.
  8. Раз на тиждень робіть маску для рук із меду, жовтка та оливкової олії. Вона чудово живить шкіру та позбавляє відчуття стягнутості та лущення.
  9. Не чекайте, коли обличчя і руки почнуть сухими і шерехуватими. Вашій шкірі постійно потрібні живильні креми та маски. Тому, кожен раз після водних процедур обов’язково наносьте на шкіру обличчя й рук живильний крем, а на губи – гігієнічну помаду.
  10. Внаслідок дії морозу та різких перепадів температури на обличчі може з’явитися почервоніння або “сіточка” з розширених капілярів на щоках, носі, підборідді. У таких ситуаціях шкірі потрібен додатковий захист і догляд за допомогою спеціальних косметичних засобів.

Що нанести на обличчя перед виходом з дому

  • Вмиватися можна не пізніше, ніж за годину перед виходом з дому, а наносити живильний крем – мінімум за 40 хв. Чим нижча температура, тим щільнішим і насиченішим має бути крем. Для покращення циркуляції крові робіть легкий масаж обличчя під час нанесення крему.
  • Для захисту від морозу перед виходом з дому можна скористатися спеціальним кремом для захисту і догляду за шкірою взимку. Це спеціальна захисна мазь з різними домішками для захисту шкіри від холоду і вітру. Вона збагачує шкіру різними речовинами, що зв’язують воду або активізують її власні механізми зволоження.
  • Якщо плануєте тривалу прогулянку, але не маєте спеціального захисного крему, можете нанести жирний (не забувайте: мінімум за 40 хв!). При сильному морозі жирний крем ізолює шкіру від холоду захисною плівкою та зберігає її не тільки від переохолодження, але й від втрати вологи.
  • Зима – найкраща пора для використання тональних кремів (перед нанесенням його можна змішати із краплею крему для обличчя). А от пудру використовувати не слід, вона може пересушити шкіру. Також бажано використовувати тіні та рум’яна, які мають консистенцію крему і створюють додатковий захист.
  • Не забудьте потурбуватися про губи, адже чутлива шкіра губ від впливу низьких температур може дуже швидко обвітритися і потріскатись. Губна помада  не забезпечує достатнього захисту від морозу. Тому краще використовувати спеціальний бальзам або гігієнічну помаду кожні 2 години.
  • Якщо плануєте поїздку в гори або тривалу прогулянку на свіжому повітрі, обов’язково використовуйте  сонцезахисні засоби з УФ-захистом. Комбінація низької температури і прямих сонячних променів може негативно вплинути на стан шкіри, ефект може бути таким самим, як  і влітку біля моря.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook