Здоров'я та краса Сам собі лікар

Еректильна дисфункція та безпліддя: чому не можна часто пити ібупрофен

Ось чому краще не пити ці ліки…

Ібупрофен знімає різний біль, але довгострокові наслідки для тіла і здоров’я можуть бути смертельними. Побічні ефекти проявляються по-різному в залежності від статі. У чоловіків знеболювальне викликає еректильну дисфункцію і безпліддя.

До такого висновку дійшла міжнародна група вчених. Знеболювальне впливає на вироблення гормонів в чоловічих статевих залозах, та негативно впливав на тестостерон. Ібупрофен викликає безпліддя у чоловіків, які приймають препарат протягом тривалого часу.

Зупинка серця

Той, хто перевищує максимально рекомендовану кількість ібупрофену в три таблетки на день, завдає шкоди серцево-судинній системі. Як пояснили дослідники, ібупрофен збільшує ймовірність зупинки серця на 31%, а в поєднанні з диклофенаком – на 50%. Ні в якому разі не можна приймати понад 1200 мг ібупрофену в день.

Хворі на артрит, які приймають ібупрофен для полегшення болю, схильні до підвищеного ризику гіпертонії, серцевих захворювань та інсульту.

Ібупрофен викликає порушення функції нирок

Вчені зі Стенфордського університету в Каліфорнії визначили, що ібупрофен і інші нестероїдні протизапальні препарати можуть порушувати функцію нирок при регулярному вживані, а не тільки у літніх людей.

Джерело
Дата публікації: 11.02.2020 img Поділитися