Яка користь трав’яного чаю з гілочками, грушами-дичками і чорнобривцями

В інтернеті можна прочитати багато публікацій про користь чаю з чорнобривців та груш для покращення імунітету, лікування нирок та виведення солей. Ми з'ясували, чи це правда.

В інтернеті можна прочитати багато публікацій про користь чаю з чорнобривців та груш для покращення імунітету, лікування нирок та виведення солей. У нього радять додавати листя малини, ожини, смородини, вишні та горобини. Мовляв, такі засоби ще й допоможуть очистити кров та вилікувати подагру.

Однак, цьому немає підтверджень, – повідомляють фахівці voxukraine.org. Жодне дослідження не підтверджує ефективність перелічених засобів для лікування захворювань нирок, подагри та виведення солей.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Пропонуючи рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин, не згадують про доказову медицину. З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану. 

У будь-якому випадку перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря. 

Чорнобривці — рослина, наземну частину якої використовують для виготовлення ліків. У народній медицині чорнобривці застосовують при дизентерії, проблемах зі шлунком, для лікування глистів, застуди, кашлю, екземи, виразки, порушень менструального циклу. Також радять вживати чорнобривці для покращення зору. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання чорнобривців в лікувальних цілях. 

Плід груші використовують для виготовлення ліків. У народній медицині груші радять застосовувати при проблемах із кишківником, розладах травлення, нудоті та блювоті, цирозі печінки та раку. Однак, лікувальні властивості груші не доведені науковими дослідженнями.

Ожина, малина, смородина та вишня також не мають доведених лікувальних властивостей при згаданих станах. Немає інформації, яка б підтверджувала ефективність використання комплексу згаданих рослин.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook