Домашня бринза
- Я використовую закваску “Мейто”. Пропорції: 1 г на 100 л молока або 0,1 г на 9-10 л молока.
Цей рецепт приготування сиру — поетапний. Бажано використовувати непастеризоване молоко, ідеальний варіант — цільне домашнє молоко. Потрібно щоб молоко попередньо вистоялось 12–24 години у холодильнику перед приготуванням.
Для приготування бринзи потрібно: 10 л молока (некип’ячене, непастеризоване, цільне молоко — тобто таке, що не проходило жодних обробок), сичужний фермент
Кількість ферменту використовуйте згідно з інструкцією, придбати фермент можна у спеціалізованому інтернет-магазині або у ветеринарній аптеці.
- Також треба: харчовий термометр, дві каструлі (щоб одна входила в іншу, потрібно для водяної бані), форма для сиру.
Розчинити фермент у 10 мл кип’яченої води кімнатної температури. Нагріти молоко до 32–34 °C. Нагрів має бути поступовим і повільним. Використовуємо водяну баню і найменший вогонь. Нагрівши молоко до 32–34°C, зніміть з вогню, але каструлю лишіть у водяній бані, щоб зберігалось тепло. Додайте фермент і ретельно перемішайте 1 хвилину (краще зверху вниз, а не круговими рухами). Закрийте кришку і лишіть на 30 хвилин. За цей час спрацює сижучний фермент і молоко перетвориться на «желе».
Перевіряємо готовність згустку, зробивши невеликий надріз на поверхні: сироватка відділяється від згустка – час розрізати сирну масу.
Масу ножем розрізаємо на кубики по 3 см повздовж. Довгою ложкою чи шумовкою акуратно припіднімаємо сформовані циліндри та додатково розділяємо на кубики упоперек. Даємо масі відстоятися 5–10 хвилин, поки сироватка не підніметься вверх.
Зливаємо масу у форму чи у сито, даємо стекти близько 50 хв. Солити потрібно тоді, коли вже сир виклали в форму і він добре стік. Сир треба поставити під прес 2–2,5 кг на 2–3 години. Сироватку, яка залишилася з бринзи, солимо і сир туди занурюємо для зберігання (або в звичайну воду, якщо не хочете використовувати сироватку).
Рецепт і фото Марії Гнатів
Читайте також:
Post Views: 145