Жінки мають вищий ризик заразитися ВІЛ, ніж чоловіки. Ось чому…

Цю важливу інформацію мають знати всі жінки та дівчата: жінки мають більше шансів заразитися ВІЛ під час вагінального сексу, ніж чоловіки. На це є кілька причин.

Цю важливу інформацію мають знати всі жінки та дівчата: жінки мають більше шансів заразитися ВІЛ під час вагінального сексу, ніж чоловіки з кількох причин.

Піхва має велику площу (в порівнянні з пенісом), яка зазнає впливу ВІЛ-інфікованої сперми. Сперма може залишитися в піхві протягом декількох днів після статевого акту, що означає більш тривалий час впливу вірусу на жінку, в той час, як чоловіки піддаються впливу ВІЛ-інфікованих рідин тільки під час сексу.

Наявність захворювань,  що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) підвищує імовірність зараження ВІЛ. Це особливо актуально для жінок. Невеликі подразнення на шкірі або слизових оболонках статевих органів жінки важко помітити, але цього достатньо для проникнення вірусу.

Жінки можуть передавати ВІЛ своїм партнерам

ВІЛ-інфіковані жінки, які мають ВІЛ-негативних партнерів, зазвичай вкрай стурбовані можливістю передачі ВІЛ-інфекції партнеру. ВІЛ може бути переданий при будь-якому сексуальному контакті. Це відбувається тому, що ВІЛ знаходиться в крові (включаючи менструальну кров), вагінальних рідинах і в клітинах вагінальних та анальних стінок. Отримання АРТ значно допомагає знизити ризик можливого інфікування. Проте, навіть отримуючи АРТ, ви можете передати вірус, якщо:

  • у вас є або нещодавно було венеричне захворювання або грибкові інфекції;
  • ваш партнер має або нещодавно мав венеричне захворювання або грибкові інфекції;
  • ви нещодавно інфікувалися ВІЛ.

Дотримання основних засобів безпечної сексуальної поведінки допоможе вам знизити ризик передачі ВІЛ вашому партнерові.

Жінки, які мають статеві контакти з жінками

Жінки, які мають статеві контакти тільки з жінками вважають, що вони перебувають у більшій безпеці щодо можливого інфікування ВІЛ.  І дійсно, інфікування при такому статевому контакті є вкрай рідкими. Інфікування можливе, якщо відбудеться контакт слизових оболонок роту та вагінальних виділень або менструальної крові ВІЛ-інфікованої жінки. Бажано, щоб лесбійки або бі-сексуальні жінки знали про власний ВІЛ-статус та статус своїх партнерів та користувалися презервативами при кожному статевому контакті з чоловіками або при використанні секс-іграшок.

Чоловіки “down low”

Термін “down low” або “DL” означає тримати щось дуже особисте в таємниці. Його використовують для опису чоловіків, які мають статеві контакти з жінками та періодичні з чоловіками. Проте, ці люди не вважають себе геями або бі-сексуалами. Жінки-партнери таких чоловіків не знають, що їхній партнер також має секс з одним або декількома чоловіками. Ці жінки мають більш високий ризик зараження ВІЛ, особливо якщо у чоловіка-партнера був незахищений секс з ВІЛ-інфікованим чоловіком.

Через те, що чоловіки DL не афішують своїх відносин з чоловіками, на сьогодні, неможливо точно визначити їх кількість та оцінити поширеність такої практики сексуального життя. Також, залишається невідомим скільки з таких чоловіків мають ВІЛ та ЗПСШ, практикують незахищені сексуальні стосунки або є споживачами ін’єкційних наркотиків.

Інформація надана AHF Ukraine

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook