8 причин, чому слід пити липовий чай

Чай з липи не лише знижує високий тиск, зменшує тривожність, а й заспокоює травлення.

Липовий чай впродовж століть цінували за його потенційні заспокійливі властивості. Липовий чай використовують в народній медицині різні культури, щоб знизити високий кров’яний тиск, зменшити тривожність, і заспокоїти травлення.

Щоб створити цей трав’яний настій, квіти липи, листочки та гілочки кип’ятять і настоюють. Окремо ці компоненти використовують для різних медичних цілей.

Ось 8 причин, чому слід пити липовий чай:

1. допомагає розслаблятись

Сам по собі ритуал сісти і насолоджуватися теплою чашкою чаю може створювати комфорт. А липовий чай може сприяти релаксації та зменшенню симптомів тривожності. Деякі дослідження підтверджують цю тезу. Вчені дійшли висновку, що екстракт липи наслідує дію гамма-аміномасляної кислоти (GABA), хімічної речовини в мозку, що пригнічує збудження людської нервової системи. Але для точного розуміння, як саме це відбувається, потрібно більше досліджень.  

2. Допомагає боротись з запаленням

Хронічне запалення може вести до розвитку багатьох станів, включаючи діабет 2 типу та рак. Антиоксиданти – компоненти, що допомагають здолати запалення, потенційно знижують ризик хвороби. Флавоноїди – тип антиоксидантів у квітках липи. Тилірозид, кверцетин та кемпферол специфічно пов’язані з бруньками липи. Тилірозид – потенційний антиоксиданти, що діє, очищуючи тіло від вільних радикалів, які можуть спричинювати оксидативний стрес, який веде до запалення. Кемпферол також може боротися з запаленням. Деякі дослідження твердять, що він може мати антиракові властивості. Кількість цих антиоксидантів може варіюватися залежно від марки та чайної суміші. Втім, для визначення того, скільки липового чаю слід випити, щоб знизити запалення, потрібно більше досліджень.


3. Зменшує легкий біль

Хронічний біль впливає на мільйони людей у світі. У 2016 році 20% дорослих американців його відчували. Цікаво, що деякі антиоксиданти липового чаю можуть зменшувати біль.

Одне дослідження показало: даючи 100 мг тилірозиду на кг ваги миші з набряклими лапами, у них знижувався набряк та біль до близько 27-31%.

Інше 8-тижневе дослідження 50 жінок з ревматоїдним артритом, у яких боліли суглоби, показало: добавка 500 мг кверцетину, антиоксиданту липового чаю, суттєво зменшили симптоми болю та маркери запалення Пам’ятайте, що 500 мг кверцетину – це багато.

Дорослі у США споживають 10 мг цього антиоксиданту щодня, в середньому, хоча це число варіюється залежно від харчування, вважають, що 80 мг на день – це вже багато.

Врахуйте, що кількість кверцетину чи інших флавоноїдів у липовому чаї залежить від марки та пропорцій листочків, квіток та гілочок. Тому потрібно більше досліджень, щоб точно знати, скільки липового чаю треба випити для зменшення болю.  

4. Має сечогінну дію

Внутрішня кора липового дерева пов’язана з сечогінними (заохочує тіло виділяти більше рідини) та потогінними (для охолодження тіла при гарячці) ефектами.

Липовий час у народній медицині використовують для того, щоб людина пітніла та мала продуктивний (вологий) кашель при легкій хворобі на кшталт застуди.

У Німеччині 1-2 чашки (235-470 мл) липового чаю перед сном схвалені для використання як засіб, що сприяє пітнінню у дорослих та дітей після 12 років. Ці ефекти можуть бути спричинені поєднанням рослинних компонентів. Втім, прямий зв’язок липового чаю з сечогінними ефектами наразі недостатньо доведений.

5. Знижує кров’яний тиск

Вважають, що деякі рослинні компоненти липового чаю на кшталт тилірозиду, рутину та хлорогенової кислоти знижують кров’яний тиск. Одне дослідження на мишах показало: тилірозид, що є у липовому чаї, впливає на кальцієві канали в серці. Кальцій відіграє роль у м’язових скороченнях серця. Мишам давали дози 1, 5 та 10 мг цього антиоксиданту на кілограм ваги. В результаті в мишей знизився систолічний кров’яний тиск. Це може допомогти пояснити, чому липовий чай використовують в народній медицині для зниження кров’яного тиску. Але для остаточних висновків потрібні ще дослідження. І чаєм ліки замінювати не можна.  

6. Допомагає заснути

Якість та тривалість сну суттєво впливає на ваше здоров’я. Липовий чай використовують у народній медицині для покращення сну. Оскільки рослинні компоненти в липі мають сильні заспокійливі властивості, які можуть сприяти релаксації і вести до сну. Але для остаточних оцінок слід більше досліджень.  

7. Заспокоює травний тракт

Липовий чай дає організму легке тепло та рідину які заспокоюють травний тракт. Вода може допомогти їжі рухатися через кишківник. Народна медицина радить липовий чай, коли є дискомфорт у шлунку. Маленьке дослідження на дітях з антибіотико-резистентною діареєю показало: тилірозид має потенційні антибактеріальні властивості. Тилірозид для цього дослідження добули з іншої квітки, але ця речовина є і у липі. Але немає прямих доказів зв’язку липового чаю та здатністю заспокоювати подразнений травний тракт.  

8. Липовий чай легко заварити і смакувати

Можете додавати до липового чаю мед чи лимон. Гарна ідея – пити цей чай перед сном. Якщо можливо, пийте липовий чай не з пакетика. Так ви отримаєте більше антиоксидантів. І бажано не пити більше трьох чашок такого чаю на день. Інакше в певних випадках можуть бути проблеми зі здоров’ям.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook