Здоров'я та краса Сам собі лікар

Навіщо у містах ставлять “блокпости” і чи будуть штрафувати людей без маски та антисептика? Роз’яснює поліція

У зв’язку з коронавірусом у багатьох містах України починають облаштовувати так звані блокпости. Що це означає, чи можна буде вільно їздити і чи штрафуватимуть водіїв, які не дотримуються карантину?

Одним із міст, де почали облаштовувати пости, є Луцьк. Люди їх уже називають “блокпостами” і переживають, що їхнє пересування буде обмежено, багато говорять про можливі штрафи.

Однак як пояснила прес-секретар Патрульної поліції Волинської області Ольга Бузулук, це не блокпости, а карантинні пункти. Їх облаштовують відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” і з метою здійснення контролю за дотриманням карантинних норм.

“Люди на приватних авто можуть пересуватись вільно, але без нагальної потреби ми все ж просимо не виїжджати – задля вашої ж безпеки”, – пояснила речниця.

Щодо можливих штрафів у разі, якщо в авто нема антисептика, а на водію відсутня маска та рукавички, – це фейк. “Штрафу за це не буде – але краще, щоб ці засоби були в авто завжди, не лише під час епідемій”, – зазначила прес-секретар.

Що робитиме поліція на карантинних пунктах:

  • здійснює інформування та роз’яснення в межах компетенції щодо карантинних заходів;
  • контролює перевезення пасажирів автомобільним транспортом: регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями), – заборонено; допускається лише перевезення пасажирів – працівників підприємств, установ, організацій – за спеціальними регулярними перевезеннями за умови погодження руху транспортних засобів, які здійснюють перевезення пасажирів до об’єктів критичної інфраструктури в період карантину, управлінням патрульної поліції у Волинській області);
  • у межах компетенції буде забезпечувати безпеку дорожнього руху та охорону публічної безпеки й порядку.

До складу карантинних пунктів, окрім працівників поліції, входять представники ДСНС, Нацгвардії, медичного персоналу: усі мають належний рівень захисту та чіткий алгоритм дій у разі потреби.

Дата публікації: 26.03.2020 img Поділитися