Здоров'я та краса Консультація лікаря

Онкологи назвали тілесні сигнали про початок раку

Діагностика раку на ранніх стадіях значно збільшує можливість перемогти хворобу. Які симптоми дозволяють запідозрити рак? Читайте далі!

Онкологи назвали ряд загальних фізіологічних сигналів, які дозволяють самостійно визначити можливий початок раку. Зокрема, ранню стадію онкологічного захворювання видає раптова втрата ваги, а також епізоди підвищення температури.

Також слід звертати увагу на напади запаморочення, головного болю, сонливості, підвищеної стомлюваності, розповіли лікарі.

Для багатьох буде несподіванкою, але сигналами про початок раку іноді виявляються порушення травлення, діарея.

В цілому, дали пораду фахівці, треба загострювати увагу на незвичайних, не властивих людині тілесних проявах (наприклад, на фактах нічної пітливості, свербежу).

«Наявність всіх зазначених симптомів, як окремо, так і в сукупності, ще не є підтвердженням діагнозу. Але звернутися до кваліфікованого лікаря, помітивши їх, потрібно обов’язково», – відзначили науковці.

Нещодавно американські вчені з Університету Джона Хопкінса висунули теорію про те, що більшість випадків раку – це наслідок випадкових поломок, що відбуваються в процесі клітинного поділу при копіюванні ДНК. Навіть здоровий спосіб життя в цьому випадку навряд чи може щось виправити, вони встановили.

Джерело

Дата публікації: 21.04.2019 img Поділитися