Грудне молоко — ідеальний продукт харчування та кращий початок життя для дитини. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує виключно грудне вигодовування впродовж мінімум перших шести місяців життя дитини. Важливо знати, що грудне вигодовування приносить користь не лише дитині, але й матері. Немає нічого кращого для здорового росту малюка, ніж грудне вигодовування материнським молоком. Воно збагачене всіма необхідними поживними речовинами для чудового самопочуття малюка. Крім того, дитині необхідний тісний контакт з мамою, щоб відчувати себе в безпеці, а годування – найкращий спосіб спілкування з новонародженим.
За медичними даними, лише 2-3% жінок не можуть годувати дітей грудьми через патологію в анатомічній будові грудей, перенесені операції на грудях чи ендокринні захворювання. Більшість жінок можуть успішно годувати грудьми і виробляти достатню кількість молока, щоб забезпечити потреби дитини в поживних речовинах та рідині.
Прикладайте до грудей
Дитина прикладається до грудей не тільки для того, щоб поїсти. Ссання грудей – це спосіб спілкування з матір’ю, що забезпечує дитині почуття безпеки й комфорту. Тому маля треба прикладати до грудей за вимогою, але не рідше ніж кожні 1,5-2 години (вдень). В дитини перших місяців життя в добу буває 12-20 прикладань до грудей.
Не треба боятися прикладати дитину до грудей так часто як вона просить. Шлунок дитини фактично не бере участі у переварюванні молока. Молоко проходить через нього транзитом, перебуває в ньому 15-20 хв, а потім попадає в кишківник, де само себе переварює й всмоктується стінками кишківника. При частому годуванні шлунок не розтягується, вночі може не відпочивати – він і так майже не працює.
Дитина не з’їсть більше, ніж їй потрібно. Якщо дитина часто і багато зригує, але сечовипускання у неї часті, вона добре себе почуває і нормально набирає вагу – причин для хвилювання немає. Здорова дитина може зригувати щораз після годування 1-2 столових ложки й один раз у день “фонтаном” – 3 столових ложки. Щоб перевірити, який об’єм молока дитина зригнула, вилийте 1-3 столових ложки води на пелюшку і порівняйте пляму від води з плямою від зригнутого молока.
- Як зберегти грудне вигодовування під час стресу
Як зрозуміти, що дитина голодна
Частота годувань залежить від потреб вашої дитини. Годуйте малюка так часто, як він хоче, і нехай він смокче, скільки хоче. У перші кілька місяців його життя – не рідше разу на дві години, йдеться на сайті Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Для того, щоб дитина отримувала достатньо молока, важливо вчасно розпізнати сигнали, що вона голодна. Якщо бачите, що під час сну дитина починає рухатися, відкриває ротика, висовує язик – це означає, що час прикладати її до грудей.
Якщо в стані бадьорості малюк починає смоктати кулаки, пальці, повертається головою до материнських грудей, відкриває рот, цмокає губами, або облизує їх — це теж сигнал матері до годування.
- Не пити кави та постійно зціджуватися: міфи про грудне вигодовування