Життєві історії Сім'я

Як лейтенант героїчно вивів свій підрозділ з оточення рашистів

“Він не в гарячих точках війни, а у пекельних,— каже батько про сина-воїна. — У важких боях і бригада загалом, і його підрозділ зокрема, завжди з Божою поміччю виходили переможцями. Особливо гаряче було, коли потрапили в кільце”.

Старший лейтенант з Нововолинська Ілля Степюк днями нагородили орденом Богдана Хмельницького третього ступеня. Про це пише газета “Волинь”.

Ще підлітком Ілля допомагав батькам господарювати у Благодатному, де проживали бабуся з дідусем. Його батьки, Віктор та Олена, працюють на підприємстві, що виготовляє масло.

Після закінчення Нововолинського наукового ліцею-інтернату юнак поступив у Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Обрав фах військового, коли вже точилися бої на східних кордонах України.

Тато Віктор Васильович ще у радянські часи закінчив Львівське військово-політичне училище, на базі якого заснована академія сухопутних військ. Не один рік носив офіцерську форму, тож йому там багато що нагадувало про минулі курсантські роки. Дуже гордився, що син обрав його рідний виш.

Після закінчення навчання Ілля Степюк потрапив на службу в зону ООС. А з перших днів вторгнення рашистів війна покликала лейтенанта відразу на передову. Він — командир взводу легендарної 128-ї гірсько-штурмової Закарпатської бригади, разом зі своїми підлеглими весь час перебуває у зоні бойових дій.

«Він не в гарячих точках війни, а у пекельних,— каже Віктор Васильович. — У важких боях і бригада загалом, і його підрозділ зокрема, завжди з Божою поміччю виходили переможцями. Особливо гаряче було під Мелітополем, коли потрапили в кільце. Але Ілля зумів вивести свій підрозділ з оточення ворогів».

Якими словами передати сім діб переживань батьків, коли син не виходив на зв’язок і вважався загиблим? Коли мама Альона, наречена Ірина та сестра Аріадна не переставали молитися. І нарешті — живий! Обороняє державу!

Нещодавно згідно з указом Президента Володимира Зеленського за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі серед когорти офіцерів орденом Богдана Хмельницького третього ступеня нагороджено й лейтенанта Іллю Вікторовича Степюка. Йому також достроково надали чергове військове звання — старший лейтенант.

До речі, про вміння і бойову майстерність українських бійців цього підрозділу неодноразово писали британські ЗМІ.

Варто додати, що батьки Іллі — волонтери, займаються постачанням усього необхідного військовим на передовій.

Нехай тобі щастить, наш захиснику! Нехай поряд з тобою завжди буде ангел-охоронець! Героям слава!

 

Дата публікації: 05.05.2022 img Поділитися