Відпочинок Майстер-клас

Поради велосипедистам-початківцям

У Європі велоспорт на хвилі популярності вже багато десятків років. Сьогодні це корисне хобі активно переймають й українці.
Велоспорт не лише допомагає підтримувати фізичну форму, а й приносить задоволення та сприяє ширшій комунікації, дарує людині радість на свіжому повітрі!

Чи просто кататися на велосипеді?

Найскладніше – розпочати. «Перевантажити» своє тіло з дивану на велосипед  і прокататись вперше. Потім вдруге. А потім, як стверджують професійні вело спортсмени,  їзда стає необхідністю! За статистикою, 3-5 прогулянка вважається тим самим переломним моментом, коли вирішується чи буде у вас із велосипедом «все серйозно».

Існує «золотий список» порад велосипедистам-початківцям

  • Обмундирування для безпечної їзди

Коли  ви вже наважились придбати велосипед, то враховуйте, що  також не обійдетесь без:

– аксесуарів для захисту кінцівок та іншого ( шолом, рукавички, наколінники, окуляри)

– фляги для води

– наплечника, у який має поміститись  запасна шина  і насос, набір інструментів для ремонту, аптечка, відбивачі та ліхтарики.

  • Вода – must have для комфорту велопрогулянки

Під час їзди вам необхідно  максимально відновлювати водний баланс організму, і робити це рекомендується кожні 15 хвилин. Чим більше ви проїдете, тим більше треба випити рідини. Це дозволить зберегти суглоби міцними та здоровими.

  • Комфортна їзда

Коли ви лише освоюєте мистецтво катання, розпочніть  з повільної їзди: відчуйте, як утримувати рівновагу, оволодійте  управлінням, поворотами, гальмуванням. Перед  відправкою  у довготривалу подорож, відшліфуйте своє уміння на рівній асфальтованій дорозі, де вам не будуть заважати пішоходи та автомобілі.

  • Гальмування

Важливо навчитися своєчасно і правильно зупиняти свій велобайк. Більшість початківців використовують тільки задні гальма , бо це зручно. А досвідчені велосипедисти, які їздять швидко, у 80% випадках  застосовують передні гальма, бо це запобігає інерційному ковзанню.

  • Правила на дорозі

На дорозі ви не просто чоловік або жінка на велосипеді, ви – учасник  руху. А це означає, що ви повинні суворо дотримуватись правил дорожнього руху. Від  вашої самодисципліни і знань  залежить здоров»я та життя багатьох.

  • Зберігання велосипеда

Є два способи зберігання велосипеда у помешканні,  але жоден з них не передбачає  використання балкону чи веранди. Це має бути тепле і сухе місце. Подбайте, як і на чому вашого «друг» встановити. Щоб не псувати стіни, можна використовувати триногу, що підтримуватиме  тільки заднє колесо, а переднє – лише зафіксувати. Якщо так велосипед    займатиме  надто багато  місця у приміщенні,  можна закріпити його на стіні. Це найоптимальніший з варіантів для мешканців малогабаритних  квартир.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ, КАТАЙТЕСЯ  З РАДІСТЮ!

Дата публікації: 25.10.2019 img Поділитися