Життєві історії Сім'я

Сельчук Байрактар: історія винаходу і великого кохання

Мало хто знає, що за назвою улюбленого всіма нами останніми тижнями безпілотника “Байрактар”, прихована цікава історія про велике кохання.

Мало хто знає, що за назвою улюбленого всіма нами останніми тижнями безпілотника Байрактар, живе добра східна казка тисячі і однієї ночі… Справжня турецька казка…

Сельчук Байрактар народився 7 жовтня 1979 року. Його батько – Оздемір Байрактар – засновник і власник компанії «Baykar Makina», яка займається розробками в авіаційно-космічної галузі, виробляє робототехніку та системи управління, а також безпілотні літальні апарати.

Сельчук закінчив Стамбульський технічний університет в 2002 році і має ступінь магістра Пенсильванського університету і Массачусетського технологічного інституту. Він також є доктором наук Технологічного інституту Джорджії.

Але широку популярність Сельчук отримав в травні 2016-го, взявши участь в об’єднаних військово-тренувальних навчаннях в Ізмірі, де компанія «Baykar Makina» представила свою нову розробку: розвідувальний безпілотний літальний апарат «Bayraktar TB2». За рішенням начальника Головного штабу Збройних сил Туреччини Хулусі Акара, даний БПЛА був прийнятий на озброєння турецької армії. Сельчук також має ліцензію пілота.

І ось цей фантастичний хлопець присвячує свій винахід своїй коханій дівчині і просить її руки, а ім’я цієї східної принцеси Сюмейє Ердоган. 31-річна Сюмейє – наймолодша донька Президента Туреччини Реджепа Ердогана і його улюблениця.

“Батько називає дочку не інакше, як “моя газель”, – повідомляє кореспондент турецької служби ВВС Ірем Кокер. – “У Туреччині цим словом називають вродливих і дорогих людей”.

Сюмейє отримала освіту за спеціальністю “політологія” у США та Великій Британії і працювала радником свого батька, коли той керував “Партією справедливості та розвитку” (AKP), і супроводжувала його у різноманітних дипломатичних поїздках.

У 2015 році з’являлися чутки, що Сюмейє, можливо, візьме участь у парламентських виборах, але цього не сталося.

Зараз Сюмейє обіймає скромну посаду в організації із захисту прав турецьких жінок. Крім участі в кампанії батька, Сюмейє також відкрито підтримує його та його уряд.

Сельчук грає ключову роль в розробці і виробництві нових безпілотних літальних апаратів своєї компанії.

Olena Bilous.

Фото зі сторінки автора.

Дата публікації: 22.03.2022 img Поділитися