Квашені огірки – смачна українська національна страва, якій багато століть. На відміну від маринованих, квашені огірки дуже корисні.
Квашенина – природне джерело пробіотиків, необхідних для захисту від інфекцій, та ентеросорбентів, які сприяють виведенню токсинів з організму. А ще вони містять харчові волокна, які дають відчуття ситості, та молочну кислоту, що покращує травлення та засвоєння певних корисних речовин.
Тому квасьте огірки і їжте, на здоров’я. А ми підкажемо вам три перевірені рецепти квашених огірків. Обирайте, який вам смакуватиме найбільше!
Смачні квашені огірки на зиму
На дно трилітрової банки покласти зелень: по 3 листочки вишні та смородини, листок хрону, парасольку кропу, добре покласти пару листочків дуба, а також перець чорний горошком, лавровий листок, 3 зубці часнику. Наповнити банку огірками, всипати 3 100-грамові чарки нейодованої солі, залити водою, трохи збовтати. Витримати добу, збовтати, воду вилити. Залити чистою холодною водою, закрити капроновою кришкою та опустити у погріб. Такі огірки чудово зберігаються, не перекисають, залишаються тверденькими та хрумкими навіть кілька років. Рецепт – перевірений! Рецепт Лесі Шевченко
Квашені огірки з часником без зелені
Огірки скласти в банку трилітрову без нічого, без зелені, всипати: 1 ст. ложку чорного меленого перцю без гірки, 1 ст. ложку часнику без гірки, 3 ст. ложки солі. Залити холодною водою і закрити капроновою розпареною кришкою. Опустити у підвал або поставити у холодильник, через 1-2 тижні можна їсти.
Квашені огірки з гірчицею
У 3-літрову банку на дно покласти кріп, часник, 2-3 листки з вишні і смородини, чорний перець горошком і обов’язково 1-2 листки хрону. Заповнити огірками і залити холодним розсолом. Розсіл: 1,5 л холодної води, 3 ст. ложки з гіркою не йодованої кам’яної солі, 1 ст. ложка з гіркою гірчичного порошку. Все добре розмішати, щоб розтанула сіль, і залити огірки. Закрити розпареною капроновою кришкою. Винести в холодне місце. Можна їсти через 1-2 тижні. Стоять цілу зиму. Смак супер! Рецепт Ірини Михалевич
- Солені огірки “Сімка”. Роблю так вже 20 років