Здоров'я та краса Народна медицина

Щороку збираю зелені шишки – і на весь рік для себе і дітей маю ліки від кашлю та застуди!

Колись побачила, як сусідка несла з лісу цілу торбу зелених шишок. Коли запитала навіщо, вона здивувалася, що я не знаю. Жінка розповіла, що ще її прабабця готувала з таких шишок ліки, які дуже помічні при застуді і кашлі, особливо дітям. Тепер і я готую такі ліки щороку!

Якщо не вдається самій вибратися у ліс і назбирати шишок, то купую їх на ринку. Останні кілька років їх у нас продають.

Потрібно: зелені шишки розміром до 2-3 см. Вони мають бути молоді, такі легко розрізати ножем. Якщо розрізати важко – такі не годяться для ліків. Шишки мити не треба. Розрізати кожну навпіл. А ще краще – кожну розтовкти (розплющити) молотком для відбивних, тоді вони випустять більше соку та віддадуть більше корисних речовин. Так колись мене одна стара жінка навчила, і тепер я так роблю. Далі шишки складати у банку шарами і шарами заливати медом або пересипати цукром. Зберігати в холодильнику, час від часу струшувати, щоб розчинилося.

Коли діти кашляють або у них починається застуда, даю їм сироп по 1 ч. ложці 3 рази на день між прийомами їжі. А я з чоловіком п’ю по десертній ложці. Давно помітила, що гарно допомагає. Тому роблю такі ліки щороку.

Галина Семенюк, м. Луцьк

Дата публікації: 19.05.2020 img Поділитися