Як не помилитися при виборі пологового будинку

Особливо відповідальні майбутні мами ще до появи помітного черевця вже знають, де і з ким будуть народжувати. Краще вчасно прийняти це рішення, і ви позбавите себе від біганини на останніх тижнях і раптових пологів у найближчому пологовому будинку з черговою бригадою.

Якщо ви живете в столиці або великому місті, все-таки питання про місцезнаходження пологового будинку буде дуже важливим для вас, особливо якщо пологи не перші. Вибирайте пологовий будинок у вашому окрузі чи районі, або хоча б в сусідньому. Стрімкі пологи бувають не так уже й рідко – є ризик народити малюка в машині швидкої допомоги, застрягши в пробці.

Чудово, якщо ви з чоловіком вибрали партнерські пологи. У цьому випадку вам підійде не кожен пологовий будинок. Дізнайтеся, в яких існують роздільні пологові бокси замість загальної передпологової кімнати, де кілька жінок народжують разом.

Палати з спільним перебуванням мами і малюка існують не в кожному пологовому будинку. Якщо ви хочете не розлучатися з новонародженим з перших хвилин і кращим чином налагодити грудне вигодовування, вибирайте тільки той, який оснащений такими палатами. Є пологові будинки, які безкоштовно пропонують палати «мати і дитя», правда, в таких палатах буде відразу 2-3 мами зі своїми малятами.

Зверніть увагу на сучасність пологового будинку. Наявність палат інтенсивної терапії, дитячої реанімації особливо важливо для мам, вагітність яких протікає з ускладненнями і можливі передчасні пологи. Можливо, вам варто вибрати пологовий будинок, який спеціалізується на недоношених дітях. Навіть якщо ви народите в термін, ви не будете розчаровані в фахівцях і оснащенні пологового будинку.

Часто вагітні вибирають лікаря, а не пологовий будинок, оформляючи домовленість. У такому випадку фахівець буде спостерігати її до і після пологів, і зобов’язується приїхати на пологи навіть вночі. Це хороший варіант, правда, в цьому випадку ви не зможете вибрати технічне і побутове оснащення пологового будинку і приїхати туди, де працює ваш акушер-гінеколог.

Якщо ви ніжна панночка і звикли до комфорту, оцінюйте побутовий стан пологового будинку, кількість санвузлів і біде, наявність окремих палат з душовою, кухонним куточком, телевізором. Важливо, щоб в окремих палатах дозволено необмежене відвідування породіллі чоловіком і близькими. Можливо, вам підійде тільки такий варіант.

І найголовніше – не забувайте про позитивний настрій перед пологами. Є жінки, які залишаться незадоволеними, навіть сплативши найдорожчий родовий договір. А інші благополучно народжують з незнайомим лікарем в найближчому пологовому будинку. Все залежить від вас, і тільки вам вирішувати, що робити – вишукувати недоліки і писати претензії або насолоджуватися довгоочікуваною зустріччю з малюком!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook