Після пологів болить поперек: що робити і чому не можна “качати” спину?

Болить поперек? Отже, треба зміцнювати м'язи спини. Це хороша порада! Але тільки не для жінок, які нещодавно народжували! Щоб спина не боліла, після родів потрібно робити інші вправи і тренувати інші м'язи!

Укріпити м’язи спини при болісних відчуттях в попереку – звучить логічно, як ніщо. І в більшості випадків це буде правильне рішення.

Про які м’язи йде мова?

До спини в нас «прилипло» чимало м’язів, деякі перебрались туди з рук, деякі навіть з голови. Але, мова звісно ж не про них. Коли болить поперек «закачують» розгиначі хребта. Це загальна назва м‘язів, які розташувались вздовж хребта з двох сторін. Є там великі, є й ліліпутні, а всіх їх об’єднує одне – функція: всі вони розгинають хребет або перешкоджають його згинанню.

Чи важливі ці м’язи для здоров‘я хребта? – Ще й як!

Для початку, що таке хребет?

Хребет – це не якась там кістка в тулубі, а «орган»:

  • в якому захований спинний мозок, з яким наші мізки контактують з усім тілом;
  • який захищає мозок від травм при ходьбі чи біговій локомоції (амортизація);
  • який дозволяє нашій ясній голівоньці вертітись на всі сторони, в прагненні пізнати диво-світ чи оцінити рівень розвитку gluteus maximus дівчини, що пройшла повз.

Хребет без м‘язів – те саме, що будинок без цементу між цеглинами.

Що роблять паравертебральні м’язи хребта

Тримають його в правильному положенні.

Живлять міжсуглобові диски. Після того, як індивід виростає і починає вважати себе незалежним від батьків, міжсуглобові диски – амортизатори хребта, втрачають всі судини, які його живили. Чим же живиться диск в таких скрутних умовах? Його потреба у воді, в першу чергу забезпечується якраз за рахунок тих м’язів, що знаходяться поряд. Ви, мабуть чули, що насиченість водою дисків з віком суттєво зменшується (в діток 80%, в дорослих 70-60%, а в тих, хто не тренується, ще менше, на рівні пенсіонерів). Саме через дегідратацію дисків старші люди зменшуються в рості, хоча є і інші причини.

Розвинені розгиначі хребта частково знімають навантаження із замученого хребта сучасного хомосапієнса.

Як ми бачимо, паравертебральні м’язи або довгі м’язи спини (насправді їх всяко обзивають, але суть не міняється від назви) дуже важливі для здоров‘я хребта. Вони мусять бути сильними.

Як їх тренувати?

Екстензія спини (гіперекстензія в простонароді) – основна вправа для цих м’язів.

Хвороби ховаються у хребті. Їх лікують вправи Попова

Що відбувається з хребтом до пологів

Жінка в безумовно благородному намаганні продовжити людський рід змушена носити в животику протягом 9 місяців маленьке чудо, яке щодня росте як хліб на дріжджах. Росте і стає важким. Продовжувачка роду людського змушена відхилятись назад, щоб не звалитись вперед від ваги маленького окупанта живота. Таке розподілення ваги тіла відбувається протягом довгого періоду, і чим ближче до пологів, тим більше і відхиляється назад майбутня матуся. А хребет змушений адаптуватись до цього.

Сталось!!! 4,200 кілограма щастя! Повна хата гостей, всі вітають. Недоспані ночі… Ну, не будем про це. “Спина болить, треба укріпити м’язи спини, тобто почати тренуватися, “качати” спину” – думає матуся.

Що робити зі спиною після родів

Подумаймо логічно. Півроку відхилень призвели до адаптації хребта у вигляді ПОПЕРЕКОВОГО ГІПЕРЛОРДОЗУ. Що це? Це надто великий прогин хребта в попереку. Діагностувати це не складно: сідниці відстовбурчені, живіт випирає, а обрис матусі чимось схожі на качечку. Не хвилюйтесь, усе допоможе виправити фізкультура.
Тільки єдине, чого не варто робити в такій ситуації, – закачувати м’язи спини (гіперекстензії). Їх то якраз треба розслабити, розтягнути, але тільки не «качати»!

А робити сильнішими треба:
✔️м’язи живота;
✔️задню частину стегна;
✔️великий сідничний м’яз.

Розвиток цих м’язів допоможе вивести таз із переднього нахилу, скажу грубо – піджати хвіст. Піджимання хвоста в цей період – основне фізкультурне завдання, як би дико це не звучало.

Гіперлордоз в новоспечених матусь – це класика. Але повернути все назад нескладно, тільки не робіть дурниць у вигляді закачувань м’язів спини. Прогин в попереку стане ще більшим, а це:

ризик протрузії чи грижі, через нерівномірне навантаження на диски;
болі.

Тому займатись матусям треба, але з головою, тобто з розумом.

Консультує тренер Мандзяк Віктор, його сторінка в instagram – тут.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook