Півонії – не просто квіти, а порятунок від остеохондрозу, кровотеч, геморою і хвороб шлунка

Нині півонії ростуть чи не в кожному дворі, але мало хто знає про цілющі властивості цієї рослини.
У давнину півонії були символом щасливого і красивого життя. Недарма їх вирощували у садах біля палаців, зображували на картинах. У Китаї півонії приписують магічну силу, вважають національною квіткою і вірять, що її зображення відлякує злих духів. У наш час подарувати квіти півонії означає побажання добра і благополуччя. А для тих, хто знає про цлющі властивості цієї рослини – це й побажати здоров’я.

Що лікує півонія

Півонії містять масу крисних речовин. Офіційна фармацевтика виготовляє препарати на основі пелюсток півонії. Також можна приготувати натуральні засоби із півоній своїми руками за рецептами народної медицини. Коріння півонії викопують восени, у другій половині вересня. Рослині має бути не менше 4-5 років і рости вона має без використання добрив та хімії, в екологічно чистій зоні.
До лікарських рослин відносять півонію незвичайну (Paeonia anomala), але у багатьох країнах застосовують у медицині і інші види: деревовидну, тонколисту, молочноквіткову тощо. Зрештою, навіть червона або декоративна півонія Paeonia peregrina, яку найчастіше вирощують у квітниках, також використовують у народній медицині.

Відвари і настоянки з пелюсток і кореня можна вживати як заспокійливе при сильній збудливості, істериках, порушеннях сну, нервозності, фобіях. Ці засоби допомагають позбутися від втоми і зняти стрес, додають енергії. Відновють нервову систему. Вони сприяють виробленню ендорфіну, так званого гормону щастя, що значно покращує настрій. 
Засоби на основі півонії позитивно впливають на травну систему: зупиняють діарею, усувають кишкові кольки і спазми, стимулють вироблення травного соку, знищують шкідливі бактерії і мікроорганізми, лікують виразку шлунка та гастрити. Помічні при різних кровотечах: легеневих, маткових, шлункових і кишкових.
Чай із пелюстками півоній ефективний при вірусних і простудних захворюваннях. Такий напій виводить шлаки і токсини, допомагає організму швидше боротися із захворюванням. При ангіні, ларингіті можна полоскати горло настоянкою півонії.
Вдвар кореня допомагає при безплідді, аменореї, альгоменореї та інших порушеннях менструального циклу, запальних захворюваннях жіночої репродуктивної системи і чоловічої еректильної дисфункції. 
 Корінь півонії використовують як природнє знеболювальне при багатьох больових симптомах: коли болить шлунок, суглоби, голова, зуби.
Препарати на основі півонії сприяють зміцненню серцево-судинної системи, покращенню функціонування центральної нервової системи, виведенню холестерину, швидкому загоєнню ран, усуненню запальних процесів, виведенню шлаків і токсинів, зміцненню імунної системи, підвищенню працездатності, покращенню сну. Півонія ефективно застосовується в лікувальній  терапії після тривалого запою, сприяє відновленню організму після ракових захворювань.
Нерідко настоянку півонії радять використовувати при отруєннях, вона сприяє виведенню токсинів і має бактерицидні властивості.
При астмі рекомендують вживати суміш з кореня півонії в поєднанні з чебрецем, мати-й-мачухою, фіалкою і росянкою.
Не варто вживати півонію вагітним і дітям до 12 років, а також людям із низьким тиском.

Рецепти народної медицини з півонії

НАСТОЯНКА ПЕЛЮСТОК ПІВОНІЇ ВІД СТРЕСУ: 3 ст. л. свіжих, подрібнених пелюсток залити 500 мл. горілки. Настоювати 30 днів. Вживати по 1 ч. ложці 3 рази на день.
ВОДНА НАСТОЯНКА: 1 ч. ложку подрібненого кореня залити 2 скл. окропу, закрити кришкою і настоювати протягом ночі. Вранці процідити. Настій потрібно обов’язково зберігати в холодильнику. Приймати по 50-70 мл за 10-15 хв до їди.
НАСТІЙ ПЕЛЮСТОК ПРОТИ ГЕМОРОЮ, ПОДАГРИ, ОСТЕОХОНДРОЗУ, ПРИ ПОРУШЕННІ ОБМІНУ РЕЧОВИН: 300 мл окропу залити 1 ст. ложку свіжих пелюсток, настоювати 8 год. Пити по 100 мл 3 рази на день.
НАСТОЯНКА З КОРЕНЯ ВІД НЕВРОАСТЕНІЇ, ФОБІЙ: корінь залити спиртом (70%) у пропорції 1:4, поставити у темне місце і настоювати 21 день. Процідити, пити по 1 ч. ложці 3-4 рази на день, можна розвести водою.

НАСТОЯНКА НАСІННЯ ПІВОНІЇ ПРОТИ МАТКОВОЇ КРОВОТЕЧІ І ГАСТРИТУ: насіння зібрати у період дозрівання, подрібнити, залити горілкою 1:4, настоювати в темному місці 21 день. Процідити і приймати 4 рази на день по 1 ч. ложці.
ВІДВАР КОРЕНІВ ПІВОНІЇ (УНІВЕРСАЛЬНИЙ ЗАСІБ). Його призначають при порушеннях обмінних процесів (подагра, остеохондроз), якщо є проблеми травної системи (захворювання шлунка, кишечника, діарея), у разі внутрішніх кровотеч (шлункової, кишкової, маткової, легеневої). У 1 л води покласти 100 г подрібнених коренів півонії, варити на малому вогні до зменшення об’єму у 2 рази. Залишити до повного охолодження, процідити. У відвар додати 100 мл 96% спирту. Приймати по 10 крапель 4 рази на день.
МАЗЬ ПРОТИ БОЛЮ В СУГЛОБАХ І М’ЯЗАХ, ПРИ ЗАПАЛЕННІ СІДНИЧНОГО НЕРВА, АРТРОЗІ ТА РАДИКУЛІТІ. Натерти свіжий корінь півонії і  змішати з внутрішнім свинним жиром. Прогріти 30 хв на водяній бані. Коли мазь охолоне, нею просочити лляну тканину і на ніч накласти її на хворе місце, загорнути вовняною тканиною. При запаленні сідничного нерва потрібно 3 рази на день втирати мазь в хворе місце. Користі буде більше, якщо одночасно із зовнішнім застосуванням мазі при запаленні нерва приймати всередину настоянку на спирті.
НАСТІЙ ПРОТИ ЗАСТУДИ. Подрібнити по 10 г квіток ромашки, кореня півонії та кореня солодки, по 20 г квітів бузини та липи, 30 г кореня верби. Все змішати і залити 0,5 л окропу. Настоювати 10-20 хв. Пити теплим по 0,5 скл. протягом дня.
НАСТОЯНКА ПРИ НЕРВОВИХ РОЗЛАДАХ, СУДОМАХ, СПАЗМАХ, БЕЗСОННІ. 40 г подрібненого кореня залити 400 мл горілки, настоювати 2 тижні. Приймати тричі на день по 30 крапель.
НАСТОЯНКА ПРОТИ КАШЛЮ, ГАСТРИТУ, ПРИ МАТКОВИХ КРОВОТЕЧАХ, ПОДАГРІ, РЕВМАТИЗМІ. 10 г кореня півонії залити 100 мл горілки, збовтати і залишити в темному прохолодному місці на два тижні. Після цього процідити і приймати тричі на добу по 20 крапель за 20 хв до їди.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook