Як підготувати дитину до дитячого садка: поради психологів

Як підготувати дитину до дитячого садка? Це питання зараз не дає спокою багатьом батькам. Якщо купити ручки, зошити, гуаш і альбом - не проблема, то ось психологічна підготовка набагато важливіша. І зараз ми розповімо вам, як це правильно робити.

Більшість дитячих лікарів переконані, що віддавати дитину в садок потрібно у віці 3 років.

3 роки – це той момент, коли дитина здатна грати разом з дітьми, а не поруч з ними, і вже не так болісно ставиться до того, що у неї відбирають іграшки.

Початок навчання в дитячому саду в будь-якому випадку – стрес для дитини, якою б товариською вона не була, так як це зміна простору, адже дитина сприймає дім як частинку себе, зниження персональної уваги, незрозуміло, чому потрібно слухатися іншого дорослого.

Плач дитини при догляді мами ще не означає, що дитина не адаптувалась до саду. Плач – це передача емоцій, дитина їх виплеснула і їй стало легше.

У період адаптації дитина може стати примхливою вдома, гірше їсти і спати, і це нормально протягом 4-8 тижнів. 4 тижні – це легка адаптація, 8 – більш складна. Якщо по закінченню 3 місяців дитина гірше їсть, спить і вередує, то слід звернутися до фахівця.

Легше адаптуються ті дітки, чиї батьки готували їх до дитячого садка, які фізично здорові, режим дня яких наближений до дитсадівського. У період адаптації режим садка повинен дотримуватися і у вихідні.

За літо дитину потрібно частіше водити на дитячий майданчик або зустрічатися з дітьми її віку. Потрібно навчити дитину методам самообслуговування – одягатися, тобто ви почали одягати носок, а дитина його натягнула сама і т.д. Так само хороші в цій непростій справі наочні засоби, наприклад, одягати на ляльку одяг в правильній послідовності – білизна, шкарпетки, штанці, кофта, верхній одяг, шапка і т.д.

Дуже важливе знайомство з дитячим садом, майданчиком, де діти будуть гуляти, групою, в якій вони гратимуть, і з вихователькою, тієї тіткою, до якої можна звертатися за допомогою.

На майданчику у дитсадку можна звернути увагу на старших діток, які там грають і сказати – ці діти великі, вони вже ходять в дитячий сад, коли ти будеш дорослою, ти теж будеш сюди ходити. Це підживить їх гордість.

Коли ми вже віддали дитину в дитячий сад, важливо створити ритуал розставання саме для вас і дитини. Дитині важливо чути, що мама йде, але обов’язково повернеться, так як вона боїться, що мама йде назавжди. Не потрібно говорити час, у скільки ви повернетеся. Для дитини важлива послідовність – ось ти поїси сніданок, пограєш з дітками, потім ви погуляєте, поїсте обід і я тебе заберу і т.д.

Краще, щоб дитину водив в садок той дорослий, до якого вона менше прив’язана.

Також актуальні будуть речі з дому, м’яка іграшка, маленький фотоальбом з сімейними фотографіями, мамина хустинка і рюкзачок, куди дитина при бажанні може скласти всі свої цінності. Деякі дітки дуже трепетно ставляться до своїх речей і все своє беруть з собою на майданчик.

Після приходу додому важливо, щоб дорослий максимально емоційно наситив дитину, тобто потрібно кинути всі свої справи і хоча б годину бути тільки з дитиною, грати в рухливі ігри і веселитися.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook