Онлайн-тест на цукровий діабет: пройдіть і дізнайтеся ризики

Хвилюєтеся про те, що можете мати цукровий діабет? Тоді пройдіть цей тест і дізнайтеся про свої ризики!

Центр громадського здоров’я МОЗ України разом з україно-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я» в межах інформаційної кампанії «Мисливці за діабетом» розробили онлайн-тест, який допомагає визначити, який у людини ризик розвитку діабету ІІ типу. Цей тест може пройти кожен тут.

Цей тест є Формою оцінки ризиків цукрового діабету 2 типу, що є частиною Уніфікованого клінічного протоколу первинної та вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги «Цукровий діабет 2 типу», затвердженого Наказом МОЗ №1118. А отже – він може бути використаний як пацієнтом, так і сімейним лікарем у медичній практиці.

За даними ВООЗ майже 422 мільйонів людей у всьому світі страждають на діабет. У 2019 році цукровий діабет став причиною 1,5 мільйона смертей, а 48% всіх пацієнтів з діабетом померли у віці до 70 років.

Найбільш поширеним, переважно серед дорослого населення, є цукровий діабет 2 типу (ЦД 2 типу). Він виникає, коли організм стає стійким до інсуліну. За останні десятиліття поширеність цього типу цукрового діабету значно зросла у багатьох країнах світу.

Вчасне діагностування та профілактика можуть зменшити ризик розвитку цукрового діабету 2 типу. 

“Високий цукор”: як захистити себе від цукрового діабету

Онлайн-тест ви можете заповнити самостійно або ж під час прийому в лікаря. Результат не є діагнозом, він вказує на ймовірний ризик виникнення хвороби. Сімейний лікар на основі цього результату може краще зрозуміти алгоритм подальших дій та дати вам відповідні рекомендації.

Пам’ятайте, люди часто можуть довгий час не відчувати симптомів цукрового діабету 2 типу, тому захворювання може бути діагностовано вже тоді, коли виникли ускладнення.

Зменшити ризик вам допоможе:

  • регулярна фізична активність,
  • здорове харчування, зокрема,
  • споживання клітковини та цільнозернових продуктів,
  • контроль індексу маси тіла,
  • відмова від куріння, алкоголю та інших шкідливих звичок.

А вже зараз ви можете оцінити свій ризик недуги. Перевіряйте та звертайтеся до лікаря не лише у разі погіршення самопочуття, але й для профілактики.

Перші дзвіночки діабету: якщо відчуваєте спрагу – перевірте “цукор”!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook