Кому потрібно і чому важливо перевіритися на депресію?

Депресії не можна соромитися, її потрібно лікувати. Але нгасамперед потрібно пройти тестування і виявити її симптоми.

Відчуваєте, що протягом останніх двох тижнів ви отримуєте менше задоволення від того, що раніше тішило вас? Помічаєте за собою проблеми з концентрацією, режимом сну або харчування? Почуваєтеся настільки пригніченим або пригніченою, що думаєте про те, щоб завдати собі шкоди?

Пройдіть скринінг на депресію. Це можна зробити як офлайн у вашого сімейного лікаря або фахівця з психічного здоров’я, так і онлайн за цим посиланням: https://bit.ly/3oGeeZR

Депресія — найпоширеніший психічний розлад у світі. Щороку депресія вражає понад 300 млн людей, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, – повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

До симптомів депресії відносять

  • переважно пригнічений настрій;
  • істотно знижений інтерес до справ та інших активностей і відсутність задоволення від них;
  • істотна втрата або набір ваги;
  • порушення сну;
  • збудливість або пригальмованість;
  • втома чи втрата енергії;
  • переживання власної меншовартості або безпідставної провини;
  • нездатність концентрувати увагу чи ясно думати;
  • регулярні думки про смерть, наміри чи спроби самогубства.

Щонайменше п’ять із них мають проявлятися протягом двох тижнів — лише тоді можна буде діагностувати хворобу. Скринінг на депресію можна пройти самостійно, проте надзвичайно важливо після того проконсультуватися із фахівцем з психічного здоров’я, адже діагностичну цінність мають тільки дослідження, проведені фахівцем.

На межі самогубства: як розпізнати суїцидальні настрої

Почніть із сімейного лікаря

Шкала Бека — класичний тест для долікарської оцінки вираженості депресії. Цей опитувальник складений на основі спостережень клінічних хворих. Шкала Занга також є однією з найпопулярніших методик діагностики депресії. Тест допомагає виявити соматичні, психологічні, поведінкові та афективні прояви захворювання.

Отримати першу консультацію щодо проявів депресії можна у вашого сімейного лікаря, невролога та психотерапевта. Якщо у вас ніколи раніше не було депресії, почніть з сімейного лікаря. Деякі її симптоми можуть бути пов’язані з фізичним станом.

Депресія у підлітків: симптоми і як з нею боротися

Як лікувати депресію

Депресію поділяють на три типи залежно від тяжкості перебігу захворювання: легку, помірну і важку. Лікування призначається відповідно до ступеня важкості депресії.

Наприклад, для лікування депресії легкої або помірної важкості лікарі можуть застосовувати методики самодопомоги: прочитати освітні матеріали для підвищення обізнаності про свій розлад та шляхи до покращення стану. Якщо ж депресія середнього ступеня, рекомендують психотерапевтичну допомогу.

Також при середньому, важкому та дуже важкому рівні депресії обов’язково треба застосовувати антидепресанти. Підбір антидепресанту — компетенція лікаря-психіатра. Прийом ліків відбувається лише під його наглядом.

Депресія не минає сама по собі. Як і будь-яка хвороба, вона може прогресувати. Це головна причина, чому її не можна соромитися і потрібно лікувати.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook