60 років по тому: феномен популярності Фріди Кало

Вона ніби зійшла із власних полотен: тендітна фігура, гладко зачесане темне волосся, квіти у зачісці та сюрреалістичні зімкнуті брови. Сильна, смілива, незалежна, та, що прожила життя, сповнене болем і стражданнями. Це Фріда Кало - дивовижно талановита особистість, яка без професійної освіти зуміла підкорити увесь світ. Художниця писала, довіряючи інтуїції та копіюючи іншу реальність, видиму тільки для неї однієї. Арсенал її робіт налічує 142 картини, а творчість стала нескінченним діалогом з чоловіком про кохання і трагедію.

Кого надихнула незвичайна краса художниці

Перенесений у дитинстві поліомієліт залишив кульгавість, познайомивши маленьку Фріду з боротьбою за право повноцінного життя. Страшна автокатастрофа в 17 років прикувала дівчину до ліжка та додала хронічних проблем зі здоров’ям. Важка доля наповнила її полотна відчаєм. Але водночас у них відображається незламна енергія, що стала джерелом натхнення під час створення шедеврів кінематографу і фешн-індустрії.

  • Модельєр Жан-Поль Готьє розробив костюм для фільму «П’ятий елемент» за мотивами автопортрета «Зламана колона». На ньому знаменита мексиканка зображена не в авангардному вбранні, а у лікувальному корсеті, який їй насправді довелося носити після аварії. Тоді лікарі збирали її буквально по частинах. Особлива енергетика картини і схожі долі героїнь наштовхнули дизайнера на ідею для створення образу інопланетянки Лілу.

  • У 2002 році в прокаті з’явилась однойменна стрічка «Фріда», головну роль у якій зіграла Сальма Хайек. Їй вдалося перенести на екран біографію художниці, заразивши знімальну групу одержимою любов’ю до персонажу. Над образом для актриси працювала візажист Джуді Чин. Вона зізналася, що найбільшою проблемою під час роботи стали брови, які ніяк не вдавалося оформити подібно до оригіналу. Не рятувала навіть професійна декоративна косметика. Саме тому довелося вручну, один за одним, приклеювати додаткові волоски ангорської вовни. Зрештою, сюжет вийшов яскравим, сонячним і цілком передав мексиканську атмосферу 20-30 років.
  • А професіонала у сфері візажу Ріка Бейкера надихнули ілюстрації із зображенням черепів, розмальованих барвистими квітами. Саме вони стали прототипом макіяжу до Дня мертвих, який святкують у Мексиці, Гватемалі, Сальвадорі та Гондурасі. Подібний епізодичний персонаж є і в мультфільмі студії Pixar «Таємниця Коко».
  • Культовою особистістю захоплювалися також сучасні модельєри. Бренди одягу Kenzo, Valentino, Dolce & Gabbana присвятили їй колекції, які повністю відтворили унікальний стиль. А щоб доповнити наряди, моделям створили відповідний макіяж: яскраві губи, природні відтінки шкіри та хна для брів, аби додати їм схожої форми і кольору. 

Якою косметикою користувалася Фріда Кало

Коли в 2004 році особисті речі талановитої мексиканки стали доступні громадськості, шанувальники її творчості зраділи, побачивши серед експонатів косметичку. Адже макіяж у житті Фріди був не тільки атрибутом повсякденності, а й інструментом самовираження і пізнання себе. Серед декоративних засобів є баночка улюбленого крему Pond’s, рум’яна та контрастна помада Revlon. А ось фарби для брів і палетки тіней не знайдені серед косметичних продуктів. Як колись зізналася художниця, верхня частина обличчя подобалася їй найбільше, тому вона не вважала за потрібне підкреслювати її додатково. До набору щоденного візажу входив лише олівець Revlon відтінку Ebony та препарат Talika, що прискорював ріс волосків у зоні бровних дуг. 

Зі слів Клер Вілкокс, куратора виставки речей, макіяж став для Фріди Кало способом боротьби та методом створення нової себе. Незважаючи на біль та страждання, вона не здавалася, а брала в руки пензлі та починала творити надзвичайні образи. Потім, дивлячись у розставлені в домі дзеркала, писала автопортрети, наділяючи їх тією силою і свободою, якою надихаються сучасники.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook