“Найздоровіша” риба – хек, або Що їсти, щоб серце було здоровим

Є багато чинників, які збільшують ризик серцево-судинних захворювань. Важливу роль відіграє порушення ліпідного обміну, високий холестерин,  ожиріння. І ці фактори можна усунути, змінивши харчування.

Про те, як зберегти серце здоровим, для Район.Медицина розповів професор Андрій Ягенський. Також розмову з лікарем можна слухати в аудіоформаті:

– У групу ризику кардіозахворювань часто потрапляють люди з надмірною вагою. Що їм порадите?

– Надлишкова вага не відіграє великої ролі, а ожиріння – проблема. Тут є просте вирішення, варто менше вживати енергії, більше її витрачати. В реальному житті це надзвичайно складно виконати. Я завжди кажу своїм пацієнтам: якщо ви мали зайву вагу, змогли її втратити, втримати це, то ви можете дати собі медаль. Люди, яким вдається позбутися ожиріння, – великі молодці.

Усім потрібне здорове харчування, вживати менше вуглеводів. Колись багато говорили про жири, зараз увага змістилася на вуглеводи. Прості вуглеводи: цукор, фруктоза, фрукти, що також не дуже добре.

– Від яких продуктів варто відмовитися?

Значна проблема – солодкі напої. За офіційними рекомендаціями найкращі напої – вода, чай, кава, все інше – погане. Це глюкоза, яка швидко всмоктується. В багатьох напоях є компонент, який тільки збільшує спрагу, в спеку ви ніколи не втамуєте спрагу солодкою водою. Не можна це давати дітям, бо вони звикають, рецептори пристосовуються до іншого рівня цукру. Якщо з’їсти шоколадку, а потім взяти абрикос,  він здасться зовсім не солодким. Це важливо, ми це недооцінюємо.

Ще одна погана річ – продукти, що містять маргарин, це трансжири, вони не добрі у плані формування атеросклеротичних бляшок. Я кажу своїм пацієнтам, що можна їсти все, але треба знати міру. Якщо пацієнт має підвищений тиск, то треба обмежити вживання солі.

– Яких продуктів слід їсти більше?

Важливо їсти овочі, фрукти. Перевагу слід надавати саме овочам, адже у фруктах теж багато вуглеводів. Краще з’їсти фрукт, ніж якесь печиво, але треба рахувати калорії. Соки, що продаються, то це абсолютна ілюзія соку. Навіть фреш рекомендують не більше однієї склянки на день. Краще з’їсти апельсин, ніж випити фреш через різкий підйом глюкози в крові.

Вважається, що варто двічі на тиждень вживати рибу, але не обов’язково це повинен бути лосось чи сибас, найздоровіша риба – хек. Можна брати звичайний оселедець чи скумбрію, вони нічим не гірші за дорогу червону рибу.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook