говорять неправду пліткують

Чи варто заступатися за людину, коли про неї говорять неправду

Чи треба заступатися, коли про людину говорять неправду, зводять наклепи? Коли когось звинувачують безвинно, цькують? Чи просто пліткують? Дуже мудру відповідь дав священник...
Чи треба заступатися, коли про людину говорять неправду, зводять наклепи? Коли когось звинувачують безвинно, цькують? Чи просто пліткують про людину, розповідають брехню, насміхаються? Їх багато – а ви один. Можна просто відійти, зробити вигляд, що не чув, потім справедливість сама відновиться. Або людина сама себе захистить. Що ми можемо зробити? Що робити у такій ситуації, пояснює отець Олексій Філюк.

Навіть якщо ви – маленька мурашка…

Є давня казка про мурашку. Злий цар вирішив спалити пророка. З пророками таке трапляється часто… І царські прислужники розпалили багаття.
А мураха набрала в рот води і поповзла гасити багаття. Вона воду виприснула і поспішила знову по воду.
Це викликало сміх. «О, мурахо, ти така крихітна! Чим допоможе малюсінька крапля води із твого рота? Як ти згасиш нею полум’я?», – питали у мурашки, сміючись.
Мураха відповіла: «Настане Судний день. Він для всіх настане, для всіх, хто живе. І мене спитають: а що ти робила, коли живу людину хотіли спалити? Ти що робила? Тому я роблю те, що може. Гашу вогонь, як можу!».
Ця стародавня казка має глибокий сенс. Тому що всіх запитають, кожного: що ми особисто робили, коли когось мучили і знущалися? Поливали брудом, очорняли? Коли чинилося зло та несправедливість?
Навіть якщо ти крихітна мураха, тебе все одно запитають, неодмінно. І краще носити краплі води в роті, ніж не робити нічого і мовчки дивитись на зло.
Краще сказати. Втрутитися. Іноді суттєвої користі для того, на кого напали, не буде. Іноді зусилля марні. Але це потрібно для нас. Крапля води мурашки може загасити полум’я злості.
Але мураха відповість у Судний день: «Я гасила вогонь, як могла!».
Ось у цій відповіді головний сенс.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook