Город Квітник

Як боротися з мурахами на городі

Якщо у вас на грядці завелися ці непрохані гості, то слід якнайшвидше вжити заходів для боротьби з цими шкідниками. Вони корисні тим, що при будівництві своїх гнізд розпушують верхній шар ґрунту, але сильно загрожують вашому врожаю!

Без сумніву, великим плюсом мурах є те, що при будівництві своїх гнізд вони розпушують верхній шар ґрунту, насичуючи його при цьому киснем і підвищуючи родючість. Але ніякі плюси в порівнянні з принесеними збитками не встануть на захист цих «квартирантів» на вашій грядці. Виявивши їх гнізда, ви зрозумієте, наскільки нелегка боротьба з мурахами. На городі для них – справжній рай, але вчасно вдавшись до нижчеописаних методів знищення мурах, ви зможете зберегти свій урожай.

Так як тля – улюблена їжа мурах, вони захищають її від ворогів і сприяють розмноженню, заражаючи личинками попелиці все більше і більше рослин. Навколо гнізда мурах рослини, швидше за все, рости не будуть. Також мурахи при будівництві своїх гнізд використовують кущики суниці, знищуючи при цьому рослину. Тому причини, за якими боротьба з мурахами на городі необхідна, очевидні.

В першу чергу необхідно позбутися від попелиці, оскільки саме вона привертає небажаних гостей на ваші грядки. Це перше, що потрібно зробити перед тим, як боротися з мурахами на городі. Коли з попелицею буде покінчено, можна переходити до більш рішучих дій. Виявивши мурашник, потрібно перекопати цю ділянку землі якомога глибше. Так ви зруйнуєте їх гніздо, і вони покинуть вашу грядку. Для того щоб мурашки не повернулися на це місце, перекопайте землю з попелом.

Якщо перекопати місце, де мурахи облюбували собі «житло», не можливо, на допомогу прийдуть інші не менш дієві способи з відлякування комах. Боротьба з мурахами на городі – досить педантична справа, так як при використанні хімічних засобів ви ризикуєте не тільки позбутися від мурах, але і нашкодити врожаю. Тому варто віддати перевагу народним засобам боротьби з мурахами. Відомо, що мурах лякають сторонні різкі запахи, тому, виявивши їх гніздо, обкладіть його листочками петрушки, томатів, лавра і інших ароматних рослин. Також листя або стебла цих рослин викладають на стежках мурах або обв’язують ними стовбури рослин.

Шоб захистити кущі малини, смородини або інші плодово-ягідні чагарники від навали мурашок, потрібно нарізати з овчини невеликі смужки і обв’язати ними пагони рослин, змащені карболовою кислотою. Запах цієї кислоти відлякує комах, і ягоди залишаються цілими і неушкодженими.

Щоб боротьба з мурахами на городі стала більш простою, можна влаштувати для мурах пастку, для якої потрібна борна кислота і цукор. Все це потрібно змішати, налити в малий посуд і розставити між грядками, приставивши на край соломинку або листочок, по яких мурахи будуть підніматися до солодкої приманки. Далі борна кислота зробить свою справу і мурахи загинуть.

Для того щоб не шукати способи, як боротися змурахами на грядці, слід для профілактики посипати землю сумішшю із попелу, подрібненої деревини та вапна. Так ви збережете свої рослини цілими і неушкодженими.

Джерело

Дата публікації: 27.04.2019 img Поділитися