Зайва вага та безрезультатні спроби худнути можуть свідчити про порушення обміну речовин та повільний метаболізм.
Метаболізм називають “повільним”, коли організм неефективно розпоряджається отриманими з їжі калоріями. Замість витрачати їх на вироблення енергії для підтримки імунної системи, процесів регенерації тканин і своєї витривалості або на когнітивні функції, він воліє відкладати їх у запас – у вигляді жиру. Тому часто характерною ознакою такого порушення обміну речовин є повнота.
Чотири ознаки повільного метаболізму
- Постійно холодно. Руки і ноги, що мерзнуть навіть в умовах нормальної температури, – один із попереджувальних сигналів проблеми. При повільному метаболізмі процеси кровообігу ослаблені, особливо у периферичних ділянках тіла.
- Суха шкіра. Якщо шкіра здається особливо грубою, сухою, що лущиться (навіть незважаючи на догляд), це також може бути пов’язано з обміном речовин.
- Випадає волосся. Через млявого кровообігу у людей з повільним метаболізмом шкіра голови і, отже, волосся отримує менше поживних речовин. Результатом може бути їх випадання та ламкість.
- Підвищена втома. Коли метаболізм уповільнений, відчуття втоми, виснаження може виникати вже вранці після пробудження від сну. Класична ознака порушеного обміну речовин – сильний денний занепад сил, виснаження, що відчуваються приблизно о 14-15 годині.
10 способів пришвидшити метаболізм і худнути без зайвих зусиль
Чому метаболізм уповільнюється?
Учені констатують: метаболізм тісно пов’язаний з індивідуальними особливостями роботи організму та може бути спадковим. Але також на метаболізм впливають особливості способу життя:
- незбалансоване харчування, що створює дефіцит поживних речовин (білка, жиру, вітамінів та мікроелементів);
- поганий або недостатній сон,
- занадто сильний стрес,
- відсутність нормального відпочинку;
- вкрай низький рівень фізичної активності тощо.
Post Views: 36