Оцініть свій рівень метаболізму

Щоб оцінити рівень метаболізму, не потрібні складні дослідження. Кожен може зробити це самостійно, просто спостерігаючи за організмом.

Обмін речовин, тобто метаболізм, – це процес перетворення їжі, води та кисню, що потрапляють до організму, на енергію. Коли метаболізм уповільнений, надлишки невитраченої енергії відкладаються у вигляді жирових відкладень. Аби зайва вага не стала проблемою, варто переглянути раціон або знайти спосіб пришвидшити обмінні процеси в організмі.
Щоб оцінити рівень метаболізму, не потрібні складні медичні дослідження. Кожен може зробити це самостійно, просто спостерігаючи за своїм організмом.

Дихання
Здорова людина вдихає та видихає повітря не більш як 18 разів за хвилину. Задишка сигналізує про те, що порушено роботу організму, а також про гальмування обміну речовин.

Водний обмін

Для злагодженої роботи організму людина має випивати не менш як 1,5 л чистої води на день. Також рідина надходить до організму разом з напоями, фруктами, овочами та іншими продуктами. Загалом за день набігає до 2,5 л рідини.

Пити воду потрібно часто й неодмінно маленькими порціями. Організм не зможе відразу засвоїти більш як 100 мл рідини, зайва вода виведеться, навантаживши нирки. Якщо організм повноцінно засвоює та рівномірно виводить рідину, ви маєте «вкладатися» в оптимальний для здорової людини «туалетний» режим: три-чотири походи до вбиральні, тобто 1–1,2 л виведеної рідини. Коли менше – це свідчить про повільний метаболізм і те, що вода чомусь затримується в організмі. Решта рідини виводиться через піт та фекалії.

Слабке потовиділення також свідчить про те, що метаболізм уповільнений.

Режим харчування та туалетні питання

Оптимальний об’єм їжі для здорової дорослої людини має становити не більш як 1 л. Цю кількість потрібно ділити на три-чотири рівні частини (сніданок, обід, підвечірок, вечеря в ідеалі). Організм швидко перетравлює та добре засвоює такі порції.
Коли з обміном речовин усе гаразд, кишківник має випорожнюватися щодня (в ідеальному випадку – вранці). Якщо рідше, то це результат уповільненого метаболізму.

Розв’язати туалетне питання допоможе свіжий кефір. Варто лише не полінуватися і знайти на магазинній полиці кисломолочні продукти, виготовлені один-два дні тому. Також у виборі кефіру важливо те, щоб термін його зберігання був не більш як сім днів.

Розганяємо метаболізм!

У кінці зими організм починає просинатися після «зимової сплячки». Тоді обмін речовин може гальмуватися навіть у здорової людини. Процес можна пришвидшити, переглянувши раціон.

Уранці натщесерце випийте склянку чистої теплої води з ложкою натурального меду. Це активізує травну систему і процеси обміну речовин, а також позбавить токсинів та інших шкідливих речовин, що зібралися в організмі за ніч. </strong>

Закони харчування

1.    Починати їсти потрібно з порції овочевого салату. Це полегшить травлення і поліпшить обмін речовин.

2.    Не варто надовго лишати організм без палива. Між сніданком, обідом та вечерею треба перекушувати, найкраще для цього підійдуть зелені, несолодкі яблука сортів Грені Сміт та Симиренко.

3.    Якщо обід складатиметься лише з салату чи супу, організм невдовзі обов’язково проситиме десерту (зайвого цукру). Тож обіднє меню має бути різноманітним і ситним.

4.    Потрібно вживати не менш як 2 ст. ложки рослинної олії на день. Це стимулює перистальтику кишківника та захищає тіло від холоду. Зверніть особливу увагу на лляну олію: вона місить ненасичені кислоти, що сприяють розщепленню жирових клітин. Можна заправляти нею салати або вживати по 1 ст. ложці натщесерце. Єдине правило: не нагрівати лляну олію, адже тоді вона втратить усі корисні властивості.

5.    Також організм працюватиме краще, якщо хоча б на деякий час замінити червоне м’ясо у раціоні на рибу.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook