Якщо ви тривалий час відчуваєте брак сил, втому та порушення сну, це може означати, що вам потрібна психологічна підтримка. Постійний сум або пригнічений настрій, тривожність, втрата інтересу або задоволення від діяльності, яка зазвичай є приємною принаймні два тижні, можуть свідчити про депресію. До якого лікаря звернутися з ознаками депресії?
Депресія – не означає слабкість
Люди з депресією мають повсякденні труднощі в особистому та соціальному житті. А також можуть відчувати погіршення фізичного здоров’я. Такий розлад може трапитися у будь-кого. Наявність депресії не означає, що людина слабка або лінива.
- Кому потрібно і чому важливо перевіритися на депресію?
Побутує помилкове уявлення про те, що люди з депресією легко можуть контролювати свої симптоми силою волі. Пацієнти з таким захворюванням часто мають нереалістичне негативне ставлення до себе, свого життя та майбутнього. Їхня життєва ситуація може бути справді складною, але депресія викликає невиправдані думки про безпорадність. Ці думки зазвичай відступають із полегшенням симптомів. Якщо ви чи ваші близькі помічають такі думки за собою, скажіть про них людині, якій довіряєте та одразу зверніться по допомогу.
Звернення по допомогу до фахівця не є ознакою безпорадності. Навпаки – свідчить про турботу про себе та своїх близьких.
До якого лікаря звернутися з ознаками депресії?
З симптомами депресії тепер можна звертатися до сімейного лікаря, – пояснюють фахівці Національної служби здоров’я України. Сімейний лікар може надавати кваліфіковану допомогу не тільки при погіршенні фізичного здоров’я, а й при психічних та неврологічних розладах. А саме депресія – є одним з найпоширеніших психічних розладів.
- При звернення пацієнта з ознаками депресії, сімейний лікар оцінить його стан.
- Якщо депресію діагностують і вона матиме легку форму, лікар первинної допомоги працюватиме над тим, щоб знизити рівень стресу та посилити соціальну підтримку.
- Також він може розглянути, чи доцільно призначати антидепресанти, а головне – запропонує регулярний супровід.
- За потреби, пацієнта направлять до профільного спеціаліста.
Щоб знайти медзаклад первинної ланки, де можна отримати психологічну допомогу, зателефонуйте в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Або скористайтеся дешбордом. У полі “Група послуг” оберіть пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts/
Post Views: 30