декларація з сімейним лікарем

Як переселенцям отримати медичну допомогу і консультацію лікаря під час війни

Якщо ви переїхали в інше місто чи область, вам варто знати, як можна отримати медичну допомогу, консультацію сімейного або вузькоспеціалізованого лікаря, як укласти декларацію з новим лікарем і які медичні послуги будуть безкоштовні.

Через військову агресію російської федерації багато українців змушені були змінити місце проживання. Частина – втратили зв’язок з сімейними лікарями через свій від’їзд або від’їзд лікаря.

У МОЗ України звертають увагу: якщо ви переїхали в інше місто чи область і потребуєте допомоги сімейного лікаря, можна звернутися у найближчу амбулаторію або центр первинної допомоги. Нову декларацію для цього укладати не потрібно. Внутрішньо переміщені особи будуть прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування. Наявність декларації для цього не обов’язкова.

Які медичні послуги безкоштовні

У лікаря, який надає первинну медичну допомогу, можна отримати:
  • динамічне спостереження за станом здоров’я,
  • діагностику та лікування захворювань,
  • базові тести та аналізи,
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження,
  • паліативну допомогу,
  • рецепти за програмою «Доступні ліки»‎ та інсулін (якщо це повторний рецепт),
  • щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.
Програма «Доступні ліки» продовжує працювати. Пацієнти можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою. Процедура отримання ліків за програмою «Доступні ліки» зараз спрощена. Зокрема пацієнти можуть отримувати такі ліки за електронним або за паперовим рецептом.
Українці, які живуть із ВІЛ, теж можуть отримати антиретровірусну терапію за місцем фактичного перебування.
Організовано онлайн-допомогу від фахівців різних спеціальностей за номером 0-800-60-20-19.

консультація лікаря

Як укласти декларацію з лікарем

Якщо ви живете там, де і раніше, а ваш лікар змінив місце проживання, і ви втратили з ним зв’язок, можна укласти нову декларацію з іншим лікарем.

Які документи потрібно мати з собою

  • оригінал паспорта або іншого документа, що посвідчує особу пацієнта та/або його законного представника;
  • оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • свідоцтво про народження дитини, якщо укладаєте декларацію для дитини.

Лікар заповнює декларацію в електронній формі та обов’язково має її видрукувати, щоб пацієнт перевірив дані. Якщо декларація не містить помилок, необхідно підписати два примірники. Один примірник залишається пацієнтові, інший – у медичному закладі.

При цьому, де б пацієнт не обирав лікаря – у державній лікарні, приватному центрі чи серед ФОП – порядок заповнення та подання декларації незмінний.

консультація лікаря

Як отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу

Консультацію можна отримати у будь-яякому місті, незалежно від того, де ви уклали декларацію. Для цього потрібно зробити два кроки:

  1. Отримати направлення. Направлення виписує сімейний або лікуючий лікар. Якщо ви фізично не можете відвідати свого лікаря, зверніться до нього телефоном або через месенджер – він випише направлення дистанційно. Направлення також можна отримати у сімейного лікаря, який працює у найближчому закладі первинної медичної допомоги, у якого є договір з НСЗУ. Нову декларацію укладати не потрібно.
  2. Знайти лікарню. Із направленням можна звернутися до лікаря в будь-якому закладі охорони здоров’я, який уклав договір з НСЗУ на відповідний пакет послуг. Знайти потрібного спеціаліста можна за номером 16-77. Якщо ви не можете дістатися до потрібного спеціаліста, спробуйте отримати онлайн-консультацію. У разі раптового погіршення стану важливо не займатися самолікуванням і знайти можливість відвідати лікаря особисто.

Без направлення можна звернутися до таких фахівців:

  • гінеколога, зокрема і дитячого,
  • психіатра,
  • нарколога,
  • стоматолога, фтизіатра,
  • лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook