Здоров'я та краса Консультація лікаря

Нейрохірург: «Лягайте спати без смартфона, вранці дивіться на небо, а ввечері пийте вино»

Мозок – це не той орган, який ми можемо тримати під контролем. Можливо, ви не знаєте, але мозок також потребує відпочинку і уваги. Відомий нейрохірург розповів все, що потрібно знати про методи стимуляції і відпочинку вашого мозку.

Під час відпусток або холодних сезонів у нас виникає спокуса дозволити собі зайве: їсти багато, пити багато, сидіти ночами за комп’ютером, багато курити (це, звичайно, стосується не всіх), зловживати кавою…

«Мозок ніколи не спить, але є деякі способи дати йому відпочити і стимулювати його роботу. Так, мозок потребує позитивних стимулів», – пояснює нейрохірург і професор Влад Сіуреа.

Саме тому лікар рекомендує спати без мобільного телефону поблизу.

Вранці ви повинні дивитися на небо або просто насолоджуватися пейзажем, щоб стимулювати ваші зорові центри, слухати мелодії, які піднімають вам настрій і пити воду відразу після пробудження.

Їжте помірно, тому що шлунок занадто сильно завантажує мозок. Рекомендується пити червоне вино, тому що воно допомагає очищати капіляри і судини в мозку, але не захоплюйтеся, тому що алкоголь атакує нервові клітини. Менше дивіться телевізор (не давайте мозку стати жертвою новин).

«І якщо ви курець, то раз на тиждень влаштовуйте мозку розвантаження. Купуйте одну дійсно якісну і хорошу сигару. А на рахунок пачки сигарет в день – категорично ні!» – додав Влад Сіуреа.

Нейрохірург радить потратити час на себе. Пошукайте тишу, приведіть думки в порядок і подаруйте собі якусь маленьку радість. Догляд за собою теж приносить користь вашим нейронам. Щастя – це справжня їжа для мозку!

Джерело

Дата публікації: 11.04.2019 img Поділитися