Як повернути обличчю молодість, позбутися зморшок, підтягнути шкіру і яких результатів чекати від фейсбілдингу, детально розповідає тренер Мандзяк Віктор:
“Чого прагне людина? От вам чого хочеться? Що б ви собі там зараз не уявили, Lamborghini чи кароокого красунчика, ви прагнете щастя. Прагнення щастя – це бажання множити позитивні емоції на 100 і ділити негативні на 200. Всі наші дії спрямовані на отримання позитивних емоцій.
Як це реалізувати – питання не просте, але вкрай важливе. Людина – соціальна, і щаслива вона тоді, коли подобається іншим. Примітивно, але факт. Ми готові багато чим жертвувати, аби подобатись іншим. Якщо ви скажете, що прагнете мати гарний вигляд, аби подобатись собі, то я… посміхнусь, але кожен має право обманюватись, як забажає.
Ми не втечемо від своєї примітивності, годі й намагатись. Давайте краще думати, як подобатись одне одному і бути щасливими. Може, нам в пригоді стане facebuilding? Нумо розбиратися з цим чудом!
Що таке фейсбілдинг
Якщо коротко, то фейсбілдинг – це специфічне фізичне тренування, під час якого всіляко кривлять обличчям. Це кривляння мало би покращити його контури, розгладити зморшки і зробити шкіру обличчя ніжнішою, ніж дупця малюка. І, звісно, принести естетичне задоволення тим, хто це лице буде розглядувати, а його власнику – щастя від усвідомлення того, що він подобається. Ідилія! Але чи дієво?
У таких випадках прийнято спиратись на емпіричні дані. Що ж нам кажуть наші друзі вчені? А вчені зробили висновок, що даних недостатньо аби зробити висновок про ефективність вправ для обличчя для омолодження обличчя. Бо ті дослідження, які вони відібрали для огляду (а відбирати з чого було), низької якості: без контрольних груп, без рандомізації, засліплення, а оцінку ефективності проводили самі піддослідні. Тобто від науки одна лиш назва.
Чому це не працює
Якщо наука не прояснила наше питання, доведеться теоретизувати. Поперечно-посмуговані мускули ще називають скелетними, і це не дивно, адже вони рухають кістками. Але не всі. Деякі з них з кісток вплелись у шкіру. І так вже повелось чи, скоріше, було задумано матінкою Природою, що всі вони розміщені в нас на лиці. Пізніше, коли з’явилась членороздільна мова, ми їх обізвали мімічними, вони відповідають за міміку. Мімічні м’язи тягнуть за шкіру обличчя, демонструючи оточенню наш психоемоційний стан (наприклад, не підходь до мене, падло, я зла).
От прямо зараз візьміть в руки люстерко, посміхніться в нього, вдайте здивування, огиду чи злість. Всі ці різні вирази обличчя – робота мімічних м’язів. Без них ми були б як зомбі, черстві та беземоційні (звісно, тільки візуально). Але ж ні, ми постійно переживаємо якісь емоції, які несвідомо активують мімічні м’язи. Тобто в людини, яка живе життя ці м’язи працюють і відповідно в хорошому стані. Вони не висять, не атрофувались і не втратили тонус. Мало того в живого ссавця (і людина тут не виняток) м’язи завжди перебувають в певному тонусі, незалежно від того працюють чи ні.
Потрібно чи ні?
Ви можете заперечити: виходить, що й звичайна фізкультура нам теж не потрібна. Е-е-е, ні. Споконвічно люди багато рухались. Фізкультурою ми компенсуємо нестачу фізичного руху в сучасної людини. А щодо міміки, яка вона була 40 тисяч років тому, така й лишилась. Можливо, й посилилась: ми навчились посміхатись, коли нам боляче і сушити зуби у відповідь на примітивні жарти співрозмовника.
Постає логічне питання: якщо мімічні м’язи постійно працюють, якщо вони розвинені, то що їм можуть дати спеціальні вправи? Ще більший розвиток. Але навіщо? Як це має змінити контури шкіри і розгладити зморшки? Ніяк!
Адепти фейсбілдингу говорять, що під дією кривлянь обличчям покращується кровопостачання шкіри лиця і, відповідно, трофіка. Виконайте пробіжку, як я сьогодні, і ви зрозумієте, що є набагато ефективніші засоби для цього. Фейсбілдинг – трата дорогоцінного часу в пусту. На цьому ставимо жирну крапку.
Як можна зробити своє личко більш миловидним?
- Забрати зайвий жир. Так-так, зайвий жир осідає не тільки на боках і сідницях, а ще й на обличчі. Він заокруглює його, створює третє підборіддя і ховає під собою вилиці. Як на мене, не надто миловидна картина. Хоча як казав Оскар Уайльд, краса в очах того, що споглядає.
- Збалансоване, раціональне харчування.
- Косметологія
Природа невблаганна, з кожних подихом, з кожним зморгуванням очей ми старіємо. Інволюція – нормальна складова онтогенезу. Це не означає, що з кожним роком ви все менше будете подобатись собі подібним, і врешті станете нещасною(-им). Подобатись ми можемо не тільки своєю шовковистою шкірою і випуклими біцепсами. Біда, коли окрім зовнішності людині нічим вражати і покоряти серця.
Post Views: 29