щастя

Ось як визначити, що ваше психічне здоров’я погіршилось…

Щоби покращити своє психічне здоров’я і налагодити стосунки з самим собою та з оточенням, рекомендовано виконувати певний алгоритм дій. Якщо ж ваш стан пов’язаний не з такими глибокими змінами настрою та поведінки, то ці прості поради вам точно допоможуть.  

Ознаки погіршення психологічного стану

  • Залежність від думки інших людей.
  • Невпевненість у собі.
  • Неконтрольовані спалахи гніву, тривоги, роздратування.
  • Постійне невдоволення собою, усіма сферами свого життя.
  • Нездатність протягом дня пережити задоволення, відпочинок та спокій.
  • Відсутність емоцій, апатія, байдужість до всього.
  • Нав’язливі думки, зацикленість на проблемах і труднощах.
  • Позиція «жертви», сприйняття довколишньої дійсності як «суцільної загрози».
  • Нездатність підтримувати тривалі дружні стосунки.
  • Безсоння.
  • Конфліктність.

Що робити, щоб покращити свій психологічний стан?

  1. Під час прийому їжі та напоїв зосереджуйтеся на смакових відчуттях. Так ви відвернете увагу від думок «про все» і надасте змогу тілу  та психіці фіксувати приємні моменти.
  2. Дайте своєму тілу посильні навантаження. Це може бути прогулянка, прибирання, фізичні вправи… Втомлене тіло краще піддається сну. Фізичне навантаження дає змогу вивільнити такі емоції, як злість, гнів, тривогу, роздратування.
  3. Поставте зранку такі цілі для себе: помилуватися чимось, зацікавитися, поспостерігати. Це можуть бути дрібнички. Наприклад, спостерігати за тим, як грається кошеня. Такими простими речами ви призвичаюєте свою увагу краще перемикатися та не зациклюватися на проблемах.
  4. Читайте книжки. Це може бути одна книжка, з якої ви прочитуєте по абзацу щодня. Дайте можливість вашому мозку будувати нові нейронні зв’язки за допомогою нової для вас інформації.
  5. Усміхайтеся та не скупіться на компліменти. Навіть якщо це буде у кав’ярні чи в магазині. Навіть якщо переживаєте свої труднощі — знайдіть місце для усмішки та компліменту, як вихід із зони турбот у середовище майбутнього спокою.
  6. Не підтримуйте токсичне спілкування та оберігайте кордони свого особистого простору. Не піддавайтеся звинуваченням, осуду, критиці. Не приймайте шкідливу чи неприємну вам інформацію. Ви маєте право на власне «Ні». На крайній випадок, коли обстояти своє право на спокій неможливо, уявіть навколо себе оболонку, яка не дає змоги проникнути всьому, що вам неприємне.
  7. Складіть план на наступний рік. Визначте якусь мету і майте мрію. Це ок, якщо мрією буде, щоби в Україні був мир! Про це можна молитися. Але також визначте конкретну мету і придумайте мрію для себе особисто. Навіть якщо ви не досягнете задуманого зразу, то буде привід планувати далі. Часом буває, що наші мрії здійснюють діти чи онуки.

Радимо також прочитати: 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook