Що таке банківська гарантія і як вона працює — простими словами для підприємців

Підприємницька діяльність пов’язана із багатьма ризиками. Один із них — це ризик, що контрагент не виконає свої зобов’язання: не поставить товар, не оплатить послуг або не   виконає умови договору. Щоб мінімізувати такий ризик та потенційні збитки від нього і застосовується банківська гарантія.

Банківська гарантія – це особливий вид банківських послуг, що полягає у згоді банку підтвердити платоспроможність клієнта (гаранта) та його наміри виконати свої договірні зобов’язання перед третьою стороною (бенефіціаром), а у разі порушення клієнтом договірних вимог, сплатити зазначену суму на користь бенефіціара власним коштом.

Що таке банківська гарантія?

Це письмове зобов`язання банку гарантувати, що клієнт (замовник гарантії), виконає свої договірні  зобов’язання перед третьою стороною (бенефіціаром). Якщо клієнт цього не зробить, банк виплатить бенефіціару вказану в гарантії суму власним коштом. Це особливо важливо для угоди між новими діловими партнерами, які мають замало інформації про надійність один одного. Банківська гарантія уможливлює налагодження нових ділових зв’язків та підвищує рівень взаємної довіри, етичності ведення бізнесу. Іншими словами: банк стає гарантом і бере на себе фінансову відповідальність у випадку, якщо щось піде не так.

Як це працює?

Банк виступає як третя сторона — посередник і гарант. Це допомагає сторонам почати співпрацю навіть без глибокої перевірки один одного: банківська гарантія знижує ризики обох сторін.

Які бувають банківські гарантії

Фінансові установи надають кілька типів банківських гарантій, з якими можна ознайомитися за посиланням: https://unexbank.ua/biznesu/garantiyi на сайті Unex Bank:

  • гарантії виконання зобов’язань — для забезпечення чіткого дотримання договірних умов клієнтом;
  • платіжні гарантії — для контролю оплати клієнтом за поставлені йому товари чи надані послуги;
  • тендерні гарантії — для забезпечення клієнтом, що виграє тендер, підписання договору та виконання своїх зобов’язань перед замовником закупівлі;
  • гарантії кредитного забезпечення —  для покриття кредитного зобов’язання клієнта перед кредитором у разі неможливості клієнта самостійно погасити позику вчасно.

Банківські гарантії можуть бути бланковими, тобто не передбачати застави чи поруки, або покритими і непокритими — забезпечуватися попередньо внесеним депозитом клієнта або майновою заставою чи порукою третьої сторони. Вартість, гранична сума покриття, термін дії та інші супутні умови надання кожна фінансову установа формує самостійно. Гарантія може надаватися як резидентам, так і нерезидентам країни. Для перших зазвичай передбачена більша сума, а від нерезидентів може вимагатися додаткове забезпечення послуги.

Використання банківської гарантії є обов’язковим для участі у тендерних аукціонах без неї учасник не допускається. Для інших видів угод приватного характеру банківська гарантія —  це опційна послуга. Її може вимагати контрагент, що має сумніви у надійності клієнта, кредитор, якому важливо переконатися у безпеці позичених коштів.

Оформлення банківської гарантії відбувається швидко та не потребує тривалої підготовки. Для цього потрібно залишити заявку на сайті банку та заповнити коротку анкету із відомостями про компанію, вид і суму угоди, яку потрібно забезпечити. За умови своєчасного надання супровідних документів банківську гарантію можна оформити онлайн протягом одного робочого дня. Вона стане в нагоді бізнесу різних галузей економіки, організаційних форм та розмірів. Наявність такого документа допоможе налагодити довірчі взаємини із перспективними партнерами укласти вигідні контракти. При цьому вартість послуги не створить надмірного тиску на бюджет навіть мікробізнесу, а швидкість її оформлення допоможе вчасно скористатися цінною ринковою можливістю.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook