підліток

Скільки має спати підліток і чому постійно сонний?

Підлітки не замислюються про те, що нестача сну може призвести до серйозних проблем. А скільки спить ваша дитина-підліток і чи спить удень? Так, це важливо!

Скільки необхідно спати підлітку в 14-15 років?

Діти в 14-15 років зазвичай активні, відвідують не тільки шкільні заняття, але і гуртки. Щоб не відставати в розвитку і вчасно відновлювати фізичні і розумові здібності, підлітки повинні достатньо спати.

Графік правильного сну у дітей в 14-15 років має бути приблизно таким: 

  • Дитина в 15 років відмовляється повністю від денного сну. Але є підлітки, які відпочивають в обід, приходячи додому зі школи, у період з 15 до 16 годин. Тривалість денного сну залежить від навантажень. Однак не слід спати дітям більш як 30-45 хвилин. Встановлено, що цього часу вистачає для відпочинку.
  • Нічний сон триває – 22-23 години вечора до 7 ранку. Як правило, в цей час діти прокидаються в школу. Спати вночі 14-15-річним потрібно по 9 годин.

Звісно, вночі 14-15-річним для сну може вистачати 7-8 годин, замість належних 9,5. Але незабаром ваша дитина може стати нервовою і втомленою.

Режим сну у 14-15-річних повинен бути однаковим кожен день. Привчіть дитину лягати спати о 22-23 годині і прокидатися о 7 ранку. А прийшовши зі школи, запропонуйте втомленому підлітку відновити сили, поспавши в проміжок з 15 до 16 годин.

Безсоння: що робити перед сном, щоб швидше заснути

З якого можна відмовитися від денного сну?

Будь-яка доросла людина при згадках про дитинство обов’язково пригадає, як змушували спати вдень, і як не хотілося цього робити, але тепер шкодує що не має такої можливості. Щодо віку, то 2-годинний сон вдень потрібен дитині до 6 років. Чим менший вік, тим більша необхідність спати вдень. Наприклад, немовля спить 18 годин, однорічні малюки — 14 годин, в 5 років дитина присвячує сну 11 годин, а в 6 років — 10 годин.

І тільки до семирічного віку, дитячий організм може спати лише вночі (монофазний сон). Звичайно, це не означає, що всі діти 7 років не сплять вдень. У них ще тривалий час зберігається необхідність в денному сні, яка особливо проявляється в період хвороби. Якщо дитина не спить вдень, то незабаром це проявиться надмірною збудливістю, швидкою стомлюваністю, частими застудами, затримкою фізичного і психічного розвитку.

Слід зауважити, що брак сну змінює емоції дітлахів: позитивні події вони сприймають менше радісно, ​​а негативні — набагато гірше, ніж є насправді.

Деякі батьки вважають, що коли дитина не поспить вдень, то вночі засне швидше і сон буде міцнішим. Помилка в тому, що дитина без сну перевтомиться і внаслідок цього процес засинання може затягнутися надовго, вночі будуть кошмари. Це наслідок перевантаження мозку.

Для батьків дітей, які сплять на не сплять удень, існує єдине правило: за півтори години до сну вдень, з дитиною потрібно пограти в гру, яка активує розумовий процес. Це заспокоїть дитинку, що посприяє нормальному відпочинку.

Батьки часто цікавляться, скільки їхні діти повинні спати. Доросла людина відчуває, чи виспалася вона, може підрахувати приблизний час свого сну, визначити для себе, коли пора лягати в ліжко, щоб вранці бути бадьорою. Але як же бути з дітьми?

Сон кожної людини індивідуальний, як і інші фізіологічні процеси. У кожної дитини вибудовується свій режим сну і неспання. Так що змушувати чадо лягати і вставати в певний час, який вважається «нормою», — марно і навіть жорстоко. Все ж медики підрахували цілком конкретний час сну, який потрібен дітям, щоб бути здоровими.

Причини порушення сну у підлітків

  • Лікарі впевнені, що сучасні діти порушують свій режим сну, позаяк багато часу проводять у гаджетах.
  • Крім того, багато підлітків засинає з навушниками у вухах, прослуховуючи музичні треки.
  • Порушити сон можуть препарати, що містять кофеїн і стимулюють працездатність.
  • Також причиною поганого сну може бути хвороба, наприклад, проблеми з диханням. Варто звернутися до лікаря, щоб дізнатися, чи не хвора дитина.
  • Крім того, на сон може вплинути жорсткий матрац або задуха в приміщенні.
  • Звикання до лежачого положення. Часто підлітки проводять багато часу, лежачи в ліжку. Організм починає звикати до лежачого положення, і в потрібний момент буває не підготовлений до сну. Заснути в такому випадку дитині буде важко.

Виспатися в умовах війни: як впоратись із порушенням режиму сну?

Чому дитина постійно сонна?

Головною причиною сонливості у підлітковому віці є втома, як розумова, так і фізична. Багато батьків скаржаться, що їхні діти багато сплять вдень, приходячи зі школи. Часто діти  прокидаються до вечері і потім лягають в ліжко спати до ранку.

Також причиною постійного бажання спати може стати хвороба. Вона може протікати непомітно. Наприклад, деякі захворювання лор-органів викликають млявість, нездужання і протікають без високої температури. Варто звернутися до лікаря і здати необхідні аналізи.

Звичайно, багато дітей самі встановлюють свій графік сну в 14-15 років. Хтось каже, що йому вистачає і семи годин, щоб виспатися. Батьки, знайте, що це не так! Ваше чадо, через 1-2 місяці такого режиму почне відсипатися, причому спати буде хотіти постійно. Поясніть дитині, що її фізичний і емоційний стан залежить від правильного графіка і тривалості відпочинку.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook